piątek, 3 grudnia 2010

postheadericon Zima

Zima nie oszczędza ani biegaczy, ani samochodów. Mój rajdowy escort wrc lpg zaniemógł ostatnio i dzięki reanimacji przez dobę podgrzewaną podłogą a następnie za pomocą defibrylatora (czyt. prostownikiem) udało mi się doprowadzić go do stanu używalności, ale to nie istotne.
Kiedy za oknem pizga gorzej niż na Syberii, wiatr, mróz, śnieg a temperatura odczuwalna spada poniżej -20 stopni ostatnią rzeczą o której człowiek myśli jest opuszczenie ciepłego mieszkania i wyjście na trening, ale... "co nas nie zabije, to nas wzmocni", więc jestem zdania, że należy chociaż wyjść spróbować. Technologia ostatnio poszła tak do przodu, że na rynku jest taki wybór ciuchów, że nawet przy -30 stopniach można wyjść i pobiegać. W środę w Wejherowie było naprawdę zimno. Wiało i było bardzo mroźno, ale trening trzeba było zrobić. Ubrałem t-shirt, cienki ocieplacz i windstoperek oraz ocieplane lycry i cieniutkie spodnie do tego ocieplana czapka i rękawiczki, wyszedłem z domu, ale po podreptaniu przez chwilkę po drodze i doczekaniu się aż Garmin złapie sygnał GPS wróciłem do domu po jeszcze jedną cieniutką kurteczkę. To był strzał w 10-tkę. Miałem na sobie 4 warstwy i było mi optymalnie :) Jedyne, co przeszkadzało to mroźny wiatr - typowy wmordewind, który ostro wiał prosto w twarz. Na wczorajszym treningu, ograniczyłem się już do 3 warstw i również było ok. Dowiodłem zatem, że można biegać zarówno przy + 20 jak i przy -20 stopniach, tylko należy z głową się ubrać :) Jak, to mówi Jurek Skarżyński, "nie ma złej pogody na trening, jest tylko źle dobrane ubranie".

Mój profil na FACEBOOKU

Twój osobisty trener...

Szukasz pomocy w sprawach treningu biegowego?
Nie wiesz, jak zacząć, jak poprawić swoje rekordy życiowe, każdy trening staje się monotonny, nudny a czasy w kolejnych zawodach nie poprawiają się?

Może jesteś początkującym biegaczem i nie wiesz od czego zacząć?

Dobrze trafiłeś!
Napisz do mnie

TEST BIEGOWY

Jeżeli nie wiesz jak trenować, natłok informacji o strefach HR, HRmax, HRR, VO2max itp powoduje u Ciebie ból i zawroty głowy a sport tester wciąż piszczy i świeci podając co chwilę sprzeczne informacje, pomyśl nad wykonaniem profesjonalnego TESTU BIEGOWEGO mającego na celu dokładne wyznaczenie "zakresów treningowych" w oparciu o pomiar zakwaszenia i tętna.

Jestem do dyspozycji i czekam na kontakt!
z nimi współpracuję...