środa, 11 sierpnia 2010

postheadericon Test Biegowy (wyznaczanie "zakresów treningowych")

Wczoraj z jednym z moich podopiecznych - Bartkiem, robiliśmy tzw. "Test biegowy", czyli jedną z najważniejszych czynności w treningu tzw. "monitoring". Test biegowy, jest testem bardzo podobnym do popularnego i często stosowanego "Testu Żołądzia" i pokazuje raz - obecną formę zawodnika, dwa - daje odpowiedź, czy trening przynosi efekty, trzy - pozwala ustalić tzw. progi treningowe, czyli popularnie mówiąc intensywności a cztery - daje "teoretyczną" odpowiedź na pytanie "na ile jestem w maratonie"...


Na czym polega w/w test. 
Zawodnik biegnie 5 odcinków po 2km każdy z narastającą prędkością, z pulsometrem. Po zakończeniu każdego z nich, mierzone jest zakwaszenie. na podstawie kilku wyliczeń i kilku wykresów, wyznaczam progi i ustalam intensywności treningowe.
Jeżeli jesteś zainteresowany/na napisz, jestem do dyspozycji.

Mój profil na FACEBOOKU

Twój osobisty trener...

Szukasz pomocy w sprawach treningu biegowego?
Nie wiesz, jak zacząć, jak poprawić swoje rekordy życiowe, każdy trening staje się monotonny, nudny a czasy w kolejnych zawodach nie poprawiają się?

Może jesteś początkującym biegaczem i nie wiesz od czego zacząć?

Dobrze trafiłeś!
Napisz do mnie

TEST BIEGOWY

Jeżeli nie wiesz jak trenować, natłok informacji o strefach HR, HRmax, HRR, VO2max itp powoduje u Ciebie ból i zawroty głowy a sport tester wciąż piszczy i świeci podając co chwilę sprzeczne informacje, pomyśl nad wykonaniem profesjonalnego TESTU BIEGOWEGO mającego na celu dokładne wyznaczenie "zakresów treningowych" w oparciu o pomiar zakwaszenia i tętna.

Jestem do dyspozycji i czekam na kontakt!
z nimi współpracuję...