poniedziałek, 19 kwietnia 2010

postheadericon Puma Complete Vectana TR - test

Puma Complete Vectana TR, jak sama nazwa wskazuje to but przeznaczony do „trail, running”, czyli biegania w terenie. Przeznaczone są dla osób z pronacją potrzebujących dobrej amortyzacji. Został zastosowany w tym celu specjalny system M2D (medial dual density) usztywniający podeszwę od wewnętrznej strony buta poprzez dodanie elementów z pianki EVA o większej gęstości, mającej za zadanie przeciwdziałać pronacji stopy. Biorąc Puma Complete Vectana TR od razu rzuca się w oczy solidnie wykonana podeszwa, która doskonale wskazuje przeznaczenie buta. Solidny bieżnik, zastosowanie technologii EverGrip, czyli specjalnej mieszanki gumowej zapewniającej przyczepność i zmniejszającej ryzyko poślizgu oraz znane z innych modeli EverTrack sprawiają, że biegając po zaśnieżonych leśnych ścieżkach, jak i zasypanych białym puchem asfaltowych drogach czujemy się pewnie i nie musimy obawiać się niespodziewanego poślizgu i związanego tym ryzyka wywrotki, czy nabycia kontuzji. System IdCell zastosowany w tym bucie bardzo docenią osoby ceniące sobie dobrą amortyzację, charakteryzujące się większym BMI, szczególnie podczas dłuższych treningów. Komfort w trakcie biegania poprawi również kolejny technologiczny system duoCELL usytuowany w pięcie. Ten element sprawia, że but dopasowuje się do anatomii stopy oraz doskonale amortyzuje i zwiększa stabilność jej podczas biegu. Buty Puma Complete Vectana TR posiadają wiele elementów odblaskowych a testowany przeze mnie model charakteryzował się z daleka widocznymi żółtymi wstawkami, sprawiającymi, że but przyciąga wzrok przechodniów, jak i innych biegaczy. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie w wkładce buta patentu OrthoLite zapewniającego dopasowanie się jej do stopy, co również sprawia, że każdy trening jest komfortowy i nie ma możliwości na niepotrzebne i zbędne ruchy stopy wewnątrz buta. Ten system doskonale współgra w umiejscowionym w pięcie Everfoam dopasowującym się idealnie do kształtu piety.
W Puma Complete Vectana TR biegałem podczas zimowych treningów. Zaliczyłem w nich kilka30 km wybiegań oraz sporo crossów w zróżnicowanym terenie pełnym podbiegów i zbiegów. But doskonale sprawował się na śnieżnych drogach, doskonale trzymając stopę i zapobiegając niepotrzebnym jej ruchom na śliskim podłożu. Na podbiegach jest podobnie. Zastosowane przez producenta systemy niwelują poślizg, przez co bieg staje się komfortowy i przyjemny. Nie musimy ciągle myśleć, gdzie postawić stopę, by uniknąć poślizgu. Jedyne, co mogło wydać się małym minusem to brak zastosowania goretexu, znanego z innych modeli PUMA. Podczas wielokilometrowych zimowych treningów goretex przydałby się, zapobiegając przemakaniu buta. Puma Complete Vectana TR doskonale sprawdzały się również podczas pokonywania asfaltowych, miejskich odcinków, tak że ten but docenią zarówno ci, którzy mają kilka kilometrów dobiegu do swoich ulubionych leśnych ścieżek. But ten polecam szczególnie osobom biegającym w zróżnicowanym terenie, gdzie liczy się doskonała stabilizacja, pewność ruchu i zaufanie do buta, który odpowiada za kontakt stopy z podłożem.

Mój profil na FACEBOOKU

Twój osobisty trener...

Szukasz pomocy w sprawach treningu biegowego?
Nie wiesz, jak zacząć, jak poprawić swoje rekordy życiowe, każdy trening staje się monotonny, nudny a czasy w kolejnych zawodach nie poprawiają się?

Może jesteś początkującym biegaczem i nie wiesz od czego zacząć?

Dobrze trafiłeś!
Napisz do mnie

TEST BIEGOWY

Jeżeli nie wiesz jak trenować, natłok informacji o strefach HR, HRmax, HRR, VO2max itp powoduje u Ciebie ból i zawroty głowy a sport tester wciąż piszczy i świeci podając co chwilę sprzeczne informacje, pomyśl nad wykonaniem profesjonalnego TESTU BIEGOWEGO mającego na celu dokładne wyznaczenie "zakresów treningowych" w oparciu o pomiar zakwaszenia i tętna.

Jestem do dyspozycji i czekam na kontakt!
z nimi współpracuję...