niedziela, 25 kwietnia 2010

postheadericon Zróżnicowana siła biegowa

Wczorajszy poranny trening realizowany był pod znakiem solidnej siły biegowej, ale nie takiej zwykłej, schematycznej, standardowej opisywanej w podręcznikach. W mojej koncepcji treningu, w pewnych okresach stawiam na nowatorską metodę, stosowaną wśród niewielu zawodników a testowanej głównie na sobie w przeciągu kilku lat. Powiem szczerze, że ten trening nie jest lekki,daje się ostro we znaki, ale jest bardzo skuteczny, a co najważniejsze można go modyfikować na wiele sposobów dobierając odpowiednie ćwiczenia do swoich możliwości i samopoczucia.
Jak siła to tylko solidnie i porządnie wykonana, więc na początek lekko ponad 5km rozbiegania w zróżnicowanym leśnym terenie, dobieg do sporej góry i można zaczynać. Okazało się dodatkowo, że droga jest w większej części pokryta grubym piaskiem, co sprawiło, że trening stał się bardziej "hard corovy". Pierwsza część polegała na wykonaniu 2 serii ciągiem, bez zatrzymania się, z których każda składała się z 1 minutowych ćwiczeń: skip A, skip C, wyskok, półskip, czyli 8 minut walki cały czas pod górę.
Puls maksymalny, który osiągnąłem to 193 ud/min :) Po wbiegnięciu na górkę, kilkaset metrów po płaskim i długi zbieg, po którym czas na kolejne ćwiczenia. 1 minuta wieloskoku 1 minuta przerwy w truchcie, 1 minuta 1 minuta skip A, 1 minuta przerwy, 1 min. wyskoku, 1 min przerwy, 1 minuta półskipu i 2 minuty truchtu. To oczywiście nie koniec :) Na deser 1' defilady/1' + 1' skipC/1' + 1' skipB/1' + 1' marsz siłowy + 1,3km truchtu. Całość zajęła mi 13,8km. Średnie HR 161, ponad 1020 kalorii spalonych :)
To był dobry, wyczerpujący trening, który mam nadzieję da pożądane efekty.
Dziś spokojny ciągły.

Mój profil na FACEBOOKU

Twój osobisty trener...

Szukasz pomocy w sprawach treningu biegowego?
Nie wiesz, jak zacząć, jak poprawić swoje rekordy życiowe, każdy trening staje się monotonny, nudny a czasy w kolejnych zawodach nie poprawiają się?

Może jesteś początkującym biegaczem i nie wiesz od czego zacząć?

Dobrze trafiłeś!
Napisz do mnie

TEST BIEGOWY

Jeżeli nie wiesz jak trenować, natłok informacji o strefach HR, HRmax, HRR, VO2max itp powoduje u Ciebie ból i zawroty głowy a sport tester wciąż piszczy i świeci podając co chwilę sprzeczne informacje, pomyśl nad wykonaniem profesjonalnego TESTU BIEGOWEGO mającego na celu dokładne wyznaczenie "zakresów treningowych" w oparciu o pomiar zakwaszenia i tętna.

Jestem do dyspozycji i czekam na kontakt!
z nimi współpracuję...