wtorek, 4 maja 2010

postheadericon XX Międzynarodowy Bieg Solidarności - Sztum, 3 maja 2010

Tradycyjnie 3 maja startowaliśmy w Sztumie. Tym razem, jak w ubiegłym roku trasa miała 6,6km i wiodła ulicami a dokładniej ulica Sztumu. Rok temu było gorąco, słońce, skwar a teraz... ulewa, zimno... cóż, w każdej pogodzie należy umieć biegać.
Bieg rozgrywany był na ciężkiej trasie, do pokonania było:
6 - okrążeń,
6 - 180 stopniowych nawrotów, które udawało się pokonywać za pomocą chwytania się znaku drogowego,
6 - podbiegów,
6 - zbiegów,
6 - nawrotów na rondzie
...duble, duble, duble...
Walka na trasie była praktycznie do końca. Biegliśmy w kilku osobowej grupce, co chwile się tasując, więc było ciekawie. najlepsze momenty, to nawrót. Jazda na maxa w dół, mijanka i wybór miejsca, gdzie nie ma osób, żeby złapać się znaku, zakręt w powietrzu o 180 stopni i jazda w górę...
Dystans 6,6km pokonałem w 21:51, czyli po 3'18/km. Rok temu pobiegłem o 18 sekund gorzej. Linię mety minąłem na 13 pozycji ale udało się wygrać w kategorii wiekowej. Coś czuję, że powoli dochodzę do siebie... Mam nadzieję, że do półmaratonu będzie już OK.
Dodam jeszcze, że moja małżonka poprawiła się o ponad 2 minuty w stosunku do ubiegłego roku!
15 maja kolejny start, tym razem w Starogardzie Gdańskim na 5,4km :) Będzie się działo!

Mój profil na FACEBOOKU

Twój osobisty trener...

Szukasz pomocy w sprawach treningu biegowego?
Nie wiesz, jak zacząć, jak poprawić swoje rekordy życiowe, każdy trening staje się monotonny, nudny a czasy w kolejnych zawodach nie poprawiają się?

Może jesteś początkującym biegaczem i nie wiesz od czego zacząć?

Dobrze trafiłeś!
Napisz do mnie

TEST BIEGOWY

Jeżeli nie wiesz jak trenować, natłok informacji o strefach HR, HRmax, HRR, VO2max itp powoduje u Ciebie ból i zawroty głowy a sport tester wciąż piszczy i świeci podając co chwilę sprzeczne informacje, pomyśl nad wykonaniem profesjonalnego TESTU BIEGOWEGO mającego na celu dokładne wyznaczenie "zakresów treningowych" w oparciu o pomiar zakwaszenia i tętna.

Jestem do dyspozycji i czekam na kontakt!
z nimi współpracuję...