wtorek, 3 maja 2011

postheadericon I Aquathlon Rumia - 30.04.2011r.

W ostatnią sobotę kwietnia, jako UKS Tri-Saucony Rumia, zorganizowaliśmy pierwsze zawody w auathlonie. W skład aquathlonu wchodzi pływanie i bieg, tak że można powiedzieć że to pierwszy sprawdzian dla przyszłych triathlonistów. Oczywiście, jako organizator i kierownik zawodów miałem na głowie inne sprawy niż start i nie mogłem się ścigać, ale uważam, że zawody wypadły bardzo pomyślnie. W sumie wystartowało 69 zawodników w przedziale wiekowym od 10 do 58 lat.
Imprezę zorganizowaliśmy na obiektach MOSiR Rumia, część pływacka na pływalni a biegową na stadionie żużlowym. Było bardzo sympatycznie, pogoda dopisała, frekwencja również z poziom sportowy, który prezentowali zawodnicy był bardzo wysoki. Na starcie stanęła liczna ekipa najmłodszych adeptów których kariera zaczyna się na pływaniu i biegnie dalej przez aquathlon by w finalnej części wsiąść na rower i zostać triathlonistą...

...bezcenne było widzieć wolę walki i satysfakcję malującą się na twarzach najmłodszych zawodników, części których był to pierwszy start w swojej karierze.
Oprócz początkujących sporą grupę stanowili zawodnicy przez duże "Z" z których spora część może pochwalić się medalami z najważniejszych ogólnopolskich zawodów. Tu można było dostrzec profesjonalne i fachowe podejście do sprawy.

którego to uczyli się ich młodsi koledzy.

nie było "zmiłuj się" każdy walczył do końca, by na mecie zająć jak najlepsza pozycję.

Na mecie dla najlepszych czekały pamiątkowe puchary i nagrody ufundowane przez sponsorów, firmą BORTEX Sport oraz kupony do Macdonald's.

To były bardzo udane zawody, które mam nadzieję w przyszłych latach będą kontynuowane
Zapomniałem dodać, oprócz zawodowców i najmłodszych zawodników w aquathlonie brał również udział Bartosz Topa, przygotowujący się do startu w triathlonie na długim dystansie w Suszu :)
Galeria zw zdjęciami z imprezy znajduje się na stronie www.uks-trisauconyrumia.pl


Mój profil na FACEBOOKU

Twój osobisty trener...

Szukasz pomocy w sprawach treningu biegowego?
Nie wiesz, jak zacząć, jak poprawić swoje rekordy życiowe, każdy trening staje się monotonny, nudny a czasy w kolejnych zawodach nie poprawiają się?

Może jesteś początkującym biegaczem i nie wiesz od czego zacząć?

Dobrze trafiłeś!
Napisz do mnie

TEST BIEGOWY

Jeżeli nie wiesz jak trenować, natłok informacji o strefach HR, HRmax, HRR, VO2max itp powoduje u Ciebie ból i zawroty głowy a sport tester wciąż piszczy i świeci podając co chwilę sprzeczne informacje, pomyśl nad wykonaniem profesjonalnego TESTU BIEGOWEGO mającego na celu dokładne wyznaczenie "zakresów treningowych" w oparciu o pomiar zakwaszenia i tętna.

Jestem do dyspozycji i czekam na kontakt!
z nimi współpracuję...