niedziela, 8 maja 2011

postheadericon Bieg Europejski i XIX Igrzyska Miast Bliźniaczych... przeszły do historii

uffff.... jeden z najbardziej hardcorovyvh tygodni w pracy zakończony i to zakończony bardzo pozytywnie. Od środy w Gdyni trwały XIX Igrzyska Miast Bliźniaczych, w których około 300 sportowców z Rosji, Łotwy, Litwy, Niemiec, Szwecji i Polski rywalizowało w judo, pływaniu, piłce koszykowej dziewcząt i piłce nożnej chłopców. Było co robić, tak że czasu na normalny poukładany trening czasu nie było. Udało mi się co prawda zrobić delikatny rower w środę ~22km, a w piątek w "przerwie" między obowiązkami służbowymi a kolacją służbową na którą oczywiście się spóźniłem, wyskoczyć na pływalnię... Z piątku na sobotę spałem jakieś 4h nocując admina, czyli Michała Walczewskiego z Anią, z Maratonów Polskich a w sobotę od 4rano na nogach przy Biegu Europejskim.
Bieg Europejski postawił przed nami sporo wyzwań, sporo rzeczy radykalnie zmieniliśmy, nastawiając się często na obelgi i bluzgi - poważnie - ze strony malkontentów i nieusatysfakcjonowanych biegaczy, którzy niestety nie czytają ze zrozumieniem regulaminów i potem mają do całego świata pretensję, tylko nie do siebie, no ale cóż. Ktoś to musiał jako pierwszy zrobić i na dzień dzisiejszy wiem, że zabiliśmy dobrze  i że było to dobre posunięcie. Z ciekawością śledziłem forum zarówno przed, jak i po biegu i ku mojemu zaskoczeniu, większej większości podobała się ta zmiana, co twierdzili sami biegacze po imprezie, więc to cieszy. W perspektywie Nocnego Biegu Świętojańskiego, widać że procedura zamykania zapisów na 2-3 tygodnie, zostaniemy przy 2 tygodniach, sprawdziła się i tego będziemy się trzymać, chyba że uda się przeforsować opcję limitu zawodników. Limit, uważam że byłby lepszym rozwiązaniem patrząc pod kątem komfortu biegaczy, gdyż to oni są głównymi aktorami tego przedstawienia i to oni (my) niekiedy biegamy jak w puszce sardynek. To jest tak samo, jak z koncertem czy meczem. Na stadion wchodzi 10 000 widzów i ani jednego więcej, ze względów bezpieczeństwa, przepustowości korytarzy ewakuacyjnych itp itd. z bieganiem jest identycznie... Podczas biegu oczywiście zdarzyły się niezadowolone osoby, które nie mogły się zapisać do biegu - w dniu biegu, zapisów nie prowadziliśmy, ale uważam że przyjęły to ze zrozumieniem. Śmieszyły mnie za to maile z wyzwiskami od bandytów, złodziei, oszustów i z zarzutami o braku popularyzacji biegania i nastawianiu się na komercję... cóż, generalnie każdy ma swoje zdanie i ma całkowite prawo do jego wypowiadania, ale jeżeli osoby z jakimś doświadczeniem biegowym, będące w słusznym i poważnym wieku mają problemy z czytaniem ze zrozumieniem to już ich sprawa... Pewną ciekawostką była wizyta pana, biegacza, który miał do nas pretensje, że jego bank nie przelał opłaty startowej :) ech... Oczywiście "gwiazdą" imprezy była pani, nazwijmy ją np. Pani Janka ;) która zrobiła taką awanturę, jakiej dawno nie widziałem, ale ta pani jest z tego znana ;) z całym szacunkiem dla jej biegowych sukcesów.
Bieg Europejski i XIX Igrzyska Miast Bliźniaczych przeszły do historii... kolejna duża impreza, która nas czeka to 22 maja kolejna edycja Pucharu Maratonu Warszawskiego oraz 18 czerwca Nocny Bieg Świętojański. 
Z tego miejsca w imieniu kolegów biegaczy, od których dostałem sporo maili i telefonów, chciałbym podziękować ekipie Działu Sportu GOSiR ;) za zrobienie pomimo wielu niesprzyjających okoliczności  (...) naprawdę zajefajnego biegu!

Mój profil na FACEBOOKU

Twój osobisty trener...

Szukasz pomocy w sprawach treningu biegowego?
Nie wiesz, jak zacząć, jak poprawić swoje rekordy życiowe, każdy trening staje się monotonny, nudny a czasy w kolejnych zawodach nie poprawiają się?

Może jesteś początkującym biegaczem i nie wiesz od czego zacząć?

Dobrze trafiłeś!
Napisz do mnie

TEST BIEGOWY

Jeżeli nie wiesz jak trenować, natłok informacji o strefach HR, HRmax, HRR, VO2max itp powoduje u Ciebie ból i zawroty głowy a sport tester wciąż piszczy i świeci podając co chwilę sprzeczne informacje, pomyśl nad wykonaniem profesjonalnego TESTU BIEGOWEGO mającego na celu dokładne wyznaczenie "zakresów treningowych" w oparciu o pomiar zakwaszenia i tętna.

Jestem do dyspozycji i czekam na kontakt!
z nimi współpracuję...