czwartek, 11 marca 2010

postheadericon WB2BC

 Na środę zaplanowałem ciągły, czyli w tym wypadku 16km w II zakresie intensywności. Miałem lekkie obawy, co do realizacji tego treningu z kilku względów. Jestem już lekko zmęczony treningiem a dzień wcześniej mocno biegałem 400-setki, które pewnie jeszcze kilka dni posiedzą w nogach. Długo kombinowałem, gdzie mam tą szesnastkę biegać.Wymyśliłem, że pobiegam na w miarę płaskim i prostym ~1,6km wahadle na "Road 216" i tak też zrobiłem. Dotruchtałem spokojnie 4km, porozciągałem się i ruszyłem z tematem. Biegło się jako tako, nie było luzu ani świeżości, ale przecież nie o to chodziło. Starałem się, żeby tempo było mocne a puls oscylował w przedziale 175 - 180 ud/min, czyli w solidnym i mocnym II zakresie. Półtora km w jedną, nawrót o 180 stopni i półtora km w drugą... i tak w kółko. Nie przepadam za takimi pętlami, ale cóż... dodatkowo kręciło się sporo samochodów w tym TIRy, które lekko mnie stresowały i musiałem kilka razy biec po kostki w śniegu. Starałem się cały czas kontrolować tętno i powiem szczerze, że udawało mi się, jednak że nie wiedziałem po ile biegnę. Garmin pokazywał różne wartości od 3'20 przez 3'37 do 4'01 włącznie. Wiedziałem, że jest szybko i obstawiałem że biegnę po około 3'45-50/km... Po przebiegnięciu 16km, wyłączyłem sprzęt i ... lekko się zdziwiłem. Średnie tętno z 16km wyszło 178 a prędkość... 3'40! To był chyba najszybciej pokonany w mojej karierze II zakres, byłem w szoku.

"Każdy kontakt z otoczeniem jest swoistą walką:
zwyciężę ja lub zwycięży otoczenie."
Antoni Kepiński - Lek

Mój profil na FACEBOOKU

Twój osobisty trener...

Szukasz pomocy w sprawach treningu biegowego?
Nie wiesz, jak zacząć, jak poprawić swoje rekordy życiowe, każdy trening staje się monotonny, nudny a czasy w kolejnych zawodach nie poprawiają się?

Może jesteś początkującym biegaczem i nie wiesz od czego zacząć?

Dobrze trafiłeś!
Napisz do mnie

TEST BIEGOWY

Jeżeli nie wiesz jak trenować, natłok informacji o strefach HR, HRmax, HRR, VO2max itp powoduje u Ciebie ból i zawroty głowy a sport tester wciąż piszczy i świeci podając co chwilę sprzeczne informacje, pomyśl nad wykonaniem profesjonalnego TESTU BIEGOWEGO mającego na celu dokładne wyznaczenie "zakresów treningowych" w oparciu o pomiar zakwaszenia i tętna.

Jestem do dyspozycji i czekam na kontakt!
z nimi współpracuję...