sobota, 6 marca 2010

postheadericon Podbiegi pod Gniewowo...

Po kilku dniach luźnego typowo odpoczynkowo regeneracyjnego biegania trzeba było zabrać się ostro do roboty. Wszystko byłoby piękne i wspaniałe, gdyby nie... śnieg. Jak zaczęło sypać wczoraj to przez całą noc nieźle zasypało ulice, chodniki o leśnych drogach nie wspominając. Nie ma jednak co narzekać, tylko trzeba wziąć się za siebie, zacisnąć zęby i spiąć pośladki.
Na sobotnie przedpołudnie zaplanowałem solidną siłę biegową w postaci podbiegów. Myślałem nad dwiema opcjami, albo miejsce, gdzie biegałem 2 minutowe, lub nowa górka na "Gniewowo" - stromsza, bardziej kręta ale o mniejszym natężeniu ruchu. Postawiłem na opcję numer 2.
Na początek 6km spokojnego biegu, chwila rozciągania i do roboty... Podbiegi biegałem w dwóch seriach. 1'-2'-3'-4', czyli w sumie wyszło 20' biegu pod gorę. Nawierzchnia... śnieg, więc i prędkości nie były kosmiczne a noga niekiedy uciekała na boki, chociaż na nogach miałem nowe trialówki PUMY , Complete Vectana TR.
Pierwsza seria wyglądała następująco:

1' - 260m
2' - 510m
3' - 740m
4' - 960m

Druga...

1' - 280m
2' - 530m
3' - 780m
4' - 1050m


...czyli trochę mocniej. Tętno maksymalne, na które udało mi się wkręcić wyszło 197 :)
W sumie wyszło ponad 5km podbiegów, mam nadzieję, że przełoży się to na wynik...

"Nic się nie spełni, jeśli nie jest wpierw marzeniem."

Mój profil na FACEBOOKU

Twój osobisty trener...

Szukasz pomocy w sprawach treningu biegowego?
Nie wiesz, jak zacząć, jak poprawić swoje rekordy życiowe, każdy trening staje się monotonny, nudny a czasy w kolejnych zawodach nie poprawiają się?

Może jesteś początkującym biegaczem i nie wiesz od czego zacząć?

Dobrze trafiłeś!
Napisz do mnie

TEST BIEGOWY

Jeżeli nie wiesz jak trenować, natłok informacji o strefach HR, HRmax, HRR, VO2max itp powoduje u Ciebie ból i zawroty głowy a sport tester wciąż piszczy i świeci podając co chwilę sprzeczne informacje, pomyśl nad wykonaniem profesjonalnego TESTU BIEGOWEGO mającego na celu dokładne wyznaczenie "zakresów treningowych" w oparciu o pomiar zakwaszenia i tętna.

Jestem do dyspozycji i czekam na kontakt!
z nimi współpracuję...