wtorek, 31 sierpnia 2010

postheadericon SIERPIEŃ

Kolejny ciężki miesiąc za mną. W sierpniu przebiegłem w sumie niecałe 604km na ... 30 jednostkach treningowych. dni podczas których biegałem 2 razy dziennie, było więc kilka a w całym miesiącu nie wyszedłem biegać tylko 4 razy. Lipiec i sierpień, podczas których zrobiłem 1112km, były kluczowymi miesiącami w przygotowaniach do wrześniowego startu w maratonie. Udało się w tym czasie wygospodarować trochę więcej czasu na trening, więc mam nadzieję, że przyniesie to efekty.
Wprowadziłem do treningu kilka nowości i jestem ciekaw, jak wpłyną one na formę. Cały trening opierał się głównie na objętości, dużej ilości siły biegowej, w lipcu były to głównie podbiegi a w sierpniu, naturalna siła biegowa w górach, oraz na sporej ilości tzw. II zakresu. Tu biegałem różne odcinki i rożne kombinacje, np. 10, 16, 20km oraz treningi mieszane typu BC1 15km + WB2 10km. Zrobiłem również kilka treningów tempowych, min. 20x400, 4x2km oraz kilka długich ponad 2,5 godzinnych wybiegań. Generalnie jestem zadowolony z tego okresu. Na dzień dzisiejszy czuję się zmęczony, chociaż dziś na luźnym 6km treningu 4'30/km, (HRavg 144) + 5x200m 35-27" nie musiałem się spinać, by wejść na takie obroty, ale czułem "ciężkie nogi". To normalne i najzupełniej wytłumaczalne. Wczoraj za to dla regeneracji i odpoczynku poszedłem na saunę, i tam trochę się wygrzałem. Jutro za to masażyk :)
Teraz najważniejszym środkiem treningowym będzie ODPOCZYNEK i REGENERACJA!

Mój profil na FACEBOOKU

Twój osobisty trener...

Szukasz pomocy w sprawach treningu biegowego?
Nie wiesz, jak zacząć, jak poprawić swoje rekordy życiowe, każdy trening staje się monotonny, nudny a czasy w kolejnych zawodach nie poprawiają się?

Może jesteś początkującym biegaczem i nie wiesz od czego zacząć?

Dobrze trafiłeś!
Napisz do mnie

TEST BIEGOWY

Jeżeli nie wiesz jak trenować, natłok informacji o strefach HR, HRmax, HRR, VO2max itp powoduje u Ciebie ból i zawroty głowy a sport tester wciąż piszczy i świeci podając co chwilę sprzeczne informacje, pomyśl nad wykonaniem profesjonalnego TESTU BIEGOWEGO mającego na celu dokładne wyznaczenie "zakresów treningowych" w oparciu o pomiar zakwaszenia i tętna.

Jestem do dyspozycji i czekam na kontakt!
z nimi współpracuję...