sobota, 7 sierpnia 2010

postheadericon Sprawdzian... szybkości ;)

Środowy trening był w sumie dziwnym treningiem, może nie powinienem tego głośno pisać, ale sam nie miałem koncepcji treningowej i nie wiedziałem co mam pobiec, w trakcie 3 albo i 4 razy zmieniłem zdanie... dlaczego? Bo mam tydzień odpoczynkowy, międzystartowy... W sobotę był Puck a w następną będzie Dominik i to jakieś 3,7km biegu... Może to tylko 3,7km, ale dla mnie to aż 3,7km biegu na maxa, na oparach, delikatnie mówiąc "w trupa" i tego właśnie się obawiam, bo nie jestem przyzwyczajony do takiego ścigańska. Ostatni raz miałem przyjemność w W-wie na sztafecie 5x5km pójść ile się albo i jeszcze mocniej.
Co do treningu... zrobiłem spokojną ósemkę wybiegania w lesie po 4"30/km po zakończeniu którego solidnie się porozciągałem i dogrzałem. Plan był taki... były jakieś dwusetki, potem wymyśliłem 5x1" a skończyło się na 1 x 1km + 1 x 200m i 1 x 300m. Jak wyszło... patrząc, że biegałem w zwykłych butach po zwykłej dziurawej ulicy całkiem przyzwoicie :) 1km zrobiłem w 2:45 a pozostałe odcinki po około 2"40/km, czyli nie jest ze mną jeszcze tak źle. W sobotę okaże się, jak jest z utrzymaniem prędkości 3"00-3"05 na całym dystansie Biegu Św. Dominika... ciekawe... 
Wczoraj po spokojnej szóstce wybiegania na czarnej drodze zrobiłem 5 mocniejszych 100m rytmów... 15.08, 14.45, 13.30, 13.82, 13.83... stwierdziłem, że jeszcze zostało we mnie trochę szybkości i fajnie byłoby się raz na jakiś czas "zmasakrować" np. na 1000, czy 1500 metrów. Przypomniały mi się od razu dawne treningi, typu 25x300m, 20x400m, 20x200m gdzie biegałem dwusetki w zwykłych butach w lesie po 30 sekund, ostatnią wyciągając w 26... to były czasy :) 
"13 Wojownik"

Mój profil na FACEBOOKU

Twój osobisty trener...

Szukasz pomocy w sprawach treningu biegowego?
Nie wiesz, jak zacząć, jak poprawić swoje rekordy życiowe, każdy trening staje się monotonny, nudny a czasy w kolejnych zawodach nie poprawiają się?

Może jesteś początkującym biegaczem i nie wiesz od czego zacząć?

Dobrze trafiłeś!
Napisz do mnie

TEST BIEGOWY

Jeżeli nie wiesz jak trenować, natłok informacji o strefach HR, HRmax, HRR, VO2max itp powoduje u Ciebie ból i zawroty głowy a sport tester wciąż piszczy i świeci podając co chwilę sprzeczne informacje, pomyśl nad wykonaniem profesjonalnego TESTU BIEGOWEGO mającego na celu dokładne wyznaczenie "zakresów treningowych" w oparciu o pomiar zakwaszenia i tętna.

Jestem do dyspozycji i czekam na kontakt!
z nimi współpracuję...