sobota, 28 sierpnia 2010

postheadericon nerw kulszowy

Nerw kulszowy - (łac. n. ischiadicus) - najpotężniejszy nerw ludzkiego ciała, zaopatruje on całą stopę, goleń i grupę tylną mięśni uda. Stanowi grube na pół centymetra pasmo, szerokości około 1,5 cm, odchodzące od wszystkich nerwów, które tworzą splot krzyżowy. (źródło Wikipedia).
Jedna nietrafiona decyzja i od kilku dni muszę się obklejać plasterkami rozgrzewającymi :( Na ubiegłotygodniowej 40-stce, biegałem w górach w bluzie z długim rękawem i kamizelce. Było naprawdę ciepło, w drodze powrotnej bluzę zdjąłem i wracałem w samej kamizelce, powodując ochłodzenie lędźwi, pomyślałem przez chwilę, że lepiej nie rozbierać się, bo mogę się przeziębić i... wykrakałem. Po treningu, na niedzielnych dwójkach lekko mnie znów przewiało, następnie 10godz w samochodzie i powoli w poniedziałek zacząłem go czuć. teraz od kilku dni obklejam się plasterkami i rozgrzewam miejsce nerwu kulszowego ile się da. Jak byłem mały, Mama mówiła, żebym uważał, bo mogę dostać "wilka"... 

Kolejnym następstwem biegania z bolącym "tyłkiem" było nadmierne obciążanie drugiej nogi i lekko przeciążyłem lewy m. piszczelowy przedni, więc musiałem zrobić kilka zabiegów "krio":
- obkładamy chore miejsce lodem na około 20 minut. Lód obwiązujemy ręcznikiem, bandażem elastycznym. 
- po 20 minutach robimy 10 minut przerwy i znów atakujemy lodem
- wykonujemy 3 takie serie, najlepiej kilka razy dziennie :)

Mój profil na FACEBOOKU

Twój osobisty trener...

Szukasz pomocy w sprawach treningu biegowego?
Nie wiesz, jak zacząć, jak poprawić swoje rekordy życiowe, każdy trening staje się monotonny, nudny a czasy w kolejnych zawodach nie poprawiają się?

Może jesteś początkującym biegaczem i nie wiesz od czego zacząć?

Dobrze trafiłeś!
Napisz do mnie

TEST BIEGOWY

Jeżeli nie wiesz jak trenować, natłok informacji o strefach HR, HRmax, HRR, VO2max itp powoduje u Ciebie ból i zawroty głowy a sport tester wciąż piszczy i świeci podając co chwilę sprzeczne informacje, pomyśl nad wykonaniem profesjonalnego TESTU BIEGOWEGO mającego na celu dokładne wyznaczenie "zakresów treningowych" w oparciu o pomiar zakwaszenia i tętna.

Jestem do dyspozycji i czekam na kontakt!
z nimi współpracuję...