poniedziałek, 15 lutego 2010

postheadericon Zimowe GPX Sztumu - finał

W sobotę startowałem w finałowym biegu z cyklu Zimowe GPX Sztumu w Biegach Przełajowych. W imprezie tej biegam od 2007 roku a startuję tam z wielkim sentymentem, 3 lata temu właśnie tam poznałem moją żonę :) więc, jak można tam nie startować... ;) 
Na miejsce dotarliśmy na "za pięć 12" czyli ledwo co zdążyliśmy. Rozgrzewka, chociaż ciężko było nazwać to rozgrzewką i jazda... Trasa, 5 okrążeń po niecałem kilometrze, podbieg, zbieg i podbieg, nawierzchnia jak na zimowe warunki przystało ciężka i trudna. Zmielony śnieg, koleiny, ale o tej porze roku właśńie tak wygląda ściganie. 

 Całe szczęście, że założyłem dobre buty  -PUMA trial Fox III sprawdziły się idealnie. Na trasie nie miałem prawie żadnego poślizgu a na zbiegach jak i podbiegach czułem się pewnie i mocno. Jeżeli trzeba było przyspieszyć,spokojnie przyspieszałem, było dobrze. 
Taktyka... na starcie wiedziałem, że na 99% wygram kategorię wiekową, więc specjalnie nie trzeba było się spinać. Potraktowałem ten bieg typowo treningowo w formie BNP z zaakcentowaniem ostatniego okrążenia. Wystartowaliśmy spokojnie, razem z Mariuszem Pawłowskim, który był II-gi w kategorii. Na pierwszym okrążeniu biegłem w okolicy 20 pozycji... z koła na koło stopniowo mijając poszczególnych biegaczy. Ostatnie okrążenie przyspieszyłem i dobiegłem na szóstej pozycji i po raz kolejny udało się zwyciężyć w kategorii wiekowej.
Czasy i prędkości nie są powalające, ale jak na panujące warunki uważam, że było OK.
 
  
  
 
...to był dobry bieg :)

Mój profil na FACEBOOKU

Twój osobisty trener...

Szukasz pomocy w sprawach treningu biegowego?
Nie wiesz, jak zacząć, jak poprawić swoje rekordy życiowe, każdy trening staje się monotonny, nudny a czasy w kolejnych zawodach nie poprawiają się?

Może jesteś początkującym biegaczem i nie wiesz od czego zacząć?

Dobrze trafiłeś!
Napisz do mnie

TEST BIEGOWY

Jeżeli nie wiesz jak trenować, natłok informacji o strefach HR, HRmax, HRR, VO2max itp powoduje u Ciebie ból i zawroty głowy a sport tester wciąż piszczy i świeci podając co chwilę sprzeczne informacje, pomyśl nad wykonaniem profesjonalnego TESTU BIEGOWEGO mającego na celu dokładne wyznaczenie "zakresów treningowych" w oparciu o pomiar zakwaszenia i tętna.

Jestem do dyspozycji i czekam na kontakt!
z nimi współpracuję...