czwartek, 11 lutego 2010

postheadericon Przyspieszamy...

Wczorajszy trening, przypomniał mi moje ubiegłoroczne "wojaże" i zwiedzanie Wejherowa, Bolszewa i Orla. Przeprowadzając się do Wejherowa, nie wiedziałem gdzie biegać, więc szukałem biegająć i biegałem szukając odpowiednich tras i znalazłem... Trasa rewelacyjna. Może początek trochę pokręcony, bo wiedzie przez osiedla, ale bocznymi uliczkami można spokojnie biegać i nie stresować się niczym, chyba że spacerowiczami z pieskami... Przed wczoraj, jeden burek za bardzo "kozaczył" ale, jak zrobił kilka przewrotów, salt, rundaków i fiflaków, uspokoił się. Wczoraj jego właścicielka widząc mnie biegnącego, wzięła go profilaktycznie na smycz... ale to tak na marginesie. Dalsza część trasy, od 4km wiedzie ulicą i chodnikami przez Bolszewo aż do Orla, płasko, prosto, szybko, a co naważniejsze jasno, ponieważ wszędzie są latarnie uliczne. Cała pętla ma 21km, ale można ją tak sprytnie wydłużyć, żeby miała prawie 30km...

Trening, który biegałem to typowe spokojne BNP, w ubiegłym roku sporo takich treningów biegałem i bardzo dobrze wpływały na moją formę. Spokojnie, wolno, bez szaleństwa. Całość wyszła 20,8km a międzyczasy przedstawiały się tak:

0-4km - Vavg 4'49/km, HRavg 152
4 - 10km V avg 4'23/km, HRavg 160
10 - 17km Vavg 4'05/km, HRavg 168
17 - 20km Vavg 4'44, HRavg 153


podsumowując trening, średnia prędkość 4'28/km a średnie tętno 159, jak na pierwsze takie biegania, jestem zadowolony i to bardzo, dobrze rokuje na przyszłość...

Za 2 miesiące, 11.kwietnia... "Moja chwila prawdy"...


Mój profil na FACEBOOKU

Twój osobisty trener...

Szukasz pomocy w sprawach treningu biegowego?
Nie wiesz, jak zacząć, jak poprawić swoje rekordy życiowe, każdy trening staje się monotonny, nudny a czasy w kolejnych zawodach nie poprawiają się?

Może jesteś początkującym biegaczem i nie wiesz od czego zacząć?

Dobrze trafiłeś!
Napisz do mnie

TEST BIEGOWY

Jeżeli nie wiesz jak trenować, natłok informacji o strefach HR, HRmax, HRR, VO2max itp powoduje u Ciebie ból i zawroty głowy a sport tester wciąż piszczy i świeci podając co chwilę sprzeczne informacje, pomyśl nad wykonaniem profesjonalnego TESTU BIEGOWEGO mającego na celu dokładne wyznaczenie "zakresów treningowych" w oparciu o pomiar zakwaszenia i tętna.

Jestem do dyspozycji i czekam na kontakt!
z nimi współpracuję...