piątek, 12 lutego 2010

postheadericon Vancouver 2010

2762 sportowców z 82 krajów świata wystartuje w rozpoczynających się dziś igrzyskach w Vancouver. Jeszcze nigdy w zimowych zmaganiach olimpijczyków nie brało udziału tak wiele reprezentacji. Cztery lata temu w Turynie pojawili się zawodnicy z 80 krajów.
PKOl wysyła na igrzyska 47 sportowców - 26 mężczyzn i 21 kobiet. W historii naszych zimowych startów olimpijskich, która sięga 1924 roku, nasi zawodnicy zdobyli do tej pory 8 medali (1 złoty, 3 srebrne i 4 brązowe). Ten wynik daje nam dopiero 26. miejsce w tabeli wszechczasów. Prowadzi Norwegia - jej reprezentanci zdobyli w sumie 280 medali, w tym 98 złotych.
...będzie się działo...

A z najnowszych informacji...
Ciepła zima sprawiła, że kanadyjskie niedźwiedzie czarne, zwane też baribalami, wybudziły się ze swojego sezonowego snu. Wielkie zwierzęta mogą utrudnić życie organizatorom igrzysk olimpijskich, bo ich siedliska znajdują się blisko tras biegów narciarskich i biathlonowych w Whistler.
W sumie w okolicach olimpijskich tras może przebywać ponad 50 misiów. Niedźwiedzie przed kilkoma tygodniami pojawiły się też w okolicach toru bobslejowo-saneczkarskiego, gdzie parę dni przed otwarciem igrzysk straszył zawodników również ryś.


Mój profil na FACEBOOKU

Twój osobisty trener...

Szukasz pomocy w sprawach treningu biegowego?
Nie wiesz, jak zacząć, jak poprawić swoje rekordy życiowe, każdy trening staje się monotonny, nudny a czasy w kolejnych zawodach nie poprawiają się?

Może jesteś początkującym biegaczem i nie wiesz od czego zacząć?

Dobrze trafiłeś!
Napisz do mnie

TEST BIEGOWY

Jeżeli nie wiesz jak trenować, natłok informacji o strefach HR, HRmax, HRR, VO2max itp powoduje u Ciebie ból i zawroty głowy a sport tester wciąż piszczy i świeci podając co chwilę sprzeczne informacje, pomyśl nad wykonaniem profesjonalnego TESTU BIEGOWEGO mającego na celu dokładne wyznaczenie "zakresów treningowych" w oparciu o pomiar zakwaszenia i tętna.

Jestem do dyspozycji i czekam na kontakt!
z nimi współpracuję...