środa, 24 lutego 2010

postheadericon Ciągły

W końcu udało mi się polecieć coś porządnego, w miarę mocnego i długiego. Korzystając z wolnego dnia w pracy, postanowiłem pobiec ciągły na "Road 218", czyli na szosie piaśnickiej. Często biegam tam długie wybiegania, mocniejsze akcenty wolę robić na "czarnej drodze", nie ma tam takiego ruchu samochodowego, jest praktycznie zerowy oraz nie ma tak zróżnicowanego przewyższenia, jak "dwieście osiemnastka".
Na początek 5km rozbiegania, spokojnie po niecałe 5'/km, następnie po wbiegnięciu na górę wszedłem w II zakres starając się nie przekraczać HR 170, czyli spokojnie, bez szaleństwa. Prędkość oscylowała w granicy 4'/km i średnia na odcinku 6km wyszła 3'57. Kolejne 8km lekko przyspieszyłem, niektóre km wychodziły po 3'47 a kilka było po 4'00, w sumie średnia wyszła 3'55. Po 14km II-go puściłem nogi... 3'34 i 3'15 z górki. Ostatnio tak szybko biegałem we wrześniu... i szczerza mówiąc nie było mi lekko rozpędzić się do takiej prędkości. Dlaczego? Dużo km, spokojne bieganie, siła... a brak tempa, zabaw biegowych i III zakresu, ale powoli to się zmienia...

Cały trening zajął mi 25km ze średnia prędkością 4'17/km. Było dobrze i jestem zadowolony. Jutro dłuższe spokojne OWB1 z dłuższymi przyspieszeniami.

Mój profil na FACEBOOKU

Twój osobisty trener...

Szukasz pomocy w sprawach treningu biegowego?
Nie wiesz, jak zacząć, jak poprawić swoje rekordy życiowe, każdy trening staje się monotonny, nudny a czasy w kolejnych zawodach nie poprawiają się?

Może jesteś początkującym biegaczem i nie wiesz od czego zacząć?

Dobrze trafiłeś!
Napisz do mnie

TEST BIEGOWY

Jeżeli nie wiesz jak trenować, natłok informacji o strefach HR, HRmax, HRR, VO2max itp powoduje u Ciebie ból i zawroty głowy a sport tester wciąż piszczy i świeci podając co chwilę sprzeczne informacje, pomyśl nad wykonaniem profesjonalnego TESTU BIEGOWEGO mającego na celu dokładne wyznaczenie "zakresów treningowych" w oparciu o pomiar zakwaszenia i tętna.

Jestem do dyspozycji i czekam na kontakt!
z nimi współpracuję...