środa, 3 lutego 2010

postheadericon BC1 i... bańka chińska

Na wczorajszym treningu, po poniedziałkowym dniu wolnym postanowiłem zgodnie z założeniami, lekko się "przewentylować". Mając na uwadze śnieg na chodnikach i wiejący z każej możliwej strony wiatr, wiedziałem że nie będzie lekko. Jako, że ten tydzień mam luźniejszy, tzw. periodyzacja treningu... zrobiłem dyszkę BC1. Dlaczego piszę BC1 a nie OWB1, dlatego, że dzielę tzw. wybieganie w 1 zakresie na dwie części: normalne, spokojne czyli OWB1 oraz mocniejsze, w wyższych granichach HR, czyli BC1. Dla niektórych taki podział nie ma sensu, ale wg mnie się sprawdza i jest OK.
Trening w większości wykonałem po chodnikach, niektóre były lepiej odśnieżone, niektóre gorzej, między przechodniami z kilkukrotnym przebiegnięciu "na czerwonym". Tętnowo starałem się nie przekraczać HR 160 (BC1 biegam od 155 do 165) czyli w miarę luźno i spokojnie. Okazało się, że 10km przebiegłem w 45'03 w tym najwolniejszy km w 4'49 (HRavg 159) a najszybszy 4'16 (HRavg 162) i był luz. Na zakończenie 8 x 30", wysoko, na palcach, rytmicznie i dotruchtałem do domku.
Po treningu masażyk bańką chińską... w wykonaniu mojej żony, która ukończyła z powodzeniem kolejny kurs masażu :)
Masaż bańką chińską dzięki podciśnieniu jakie się wytwarza w trakcie kontaktu skóry z bańką intensywnie stymuluje tkankę podskórną i wyraźnie poprawia stan mało elastycznej skóry. Masaż ten pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn z organizmu. W wyniku przyspieszenia przemiany materii następuje redukcja tkanki tłuszczowej, czyli jest doskonały w trakcie odchudzania. Ma nieocenioną moc w zastosowaniu w kuracji antycellulitowej lub jako drenaż limfatyczny.
Jednak przede wszystkim masaż ten doskonale uspokaja i relaksuje. Jest dobry dla osób zestresowanych, przemęczonych, prowadzących siedzący tryb życia oraz po wyczerpującym wysiłku fizycznym.
Masaż bańką chińską trwa ok. 15 – 30 minut, powinien być wykonywany w 10-12 seriach, z odstępami między kolejnymi zabiegami nie rzadziej niż 3 dni. Profilaktycznie jednak przynajmniej 1 raz w tygodniu.

Wskazania:
  • bolesne napięcie mięśni
  • dolegliwości bólowe kręgosłupa i karku
  • miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej
  • cellulit (wszystkie stadia)
  • przewlekły stres
  • w celu zrelaksowania
  • w celu wyciszenia i rozluźnienia mięśni
powiem szczerze, rewelacja!!

Mój profil na FACEBOOKU

Twój osobisty trener...

Szukasz pomocy w sprawach treningu biegowego?
Nie wiesz, jak zacząć, jak poprawić swoje rekordy życiowe, każdy trening staje się monotonny, nudny a czasy w kolejnych zawodach nie poprawiają się?

Może jesteś początkującym biegaczem i nie wiesz od czego zacząć?

Dobrze trafiłeś!
Napisz do mnie

TEST BIEGOWY

Jeżeli nie wiesz jak trenować, natłok informacji o strefach HR, HRmax, HRR, VO2max itp powoduje u Ciebie ból i zawroty głowy a sport tester wciąż piszczy i świeci podając co chwilę sprzeczne informacje, pomyśl nad wykonaniem profesjonalnego TESTU BIEGOWEGO mającego na celu dokładne wyznaczenie "zakresów treningowych" w oparciu o pomiar zakwaszenia i tętna.

Jestem do dyspozycji i czekam na kontakt!
z nimi współpracuję...