środa, 24 lutego 2010

postheadericon Siła na siłowni...

Generalnie nie przepadam za siłownią, szczególnie za bieżnia mechaniczną, ale nieraz trening na niej pozostaje jedyna opcją. Tak było wczoraj. Musiałem szybko po pracy zrobić trening a że dodatkowo pogoda była fatalna, wiatr, deszcz... zdecydowałem się po raz kolejny na wizytę w baltic'u. Dobrze, że na miejscu byłem kilka minut po 16, nie musiałem czekać na wolną bieżnię i od razu mogłem zabrać się do roboty.
Dlaczego nie cierpię biegać po bieżni mechanicznej? jest kilka powodów... irytuje mnie bieganie w miejscu, nudzi mi się, jest duszno, nie ma czym oddychać i nie ma zróżnicowanego profilu trasy, chociaż można sobie ustawiać przewyższenia, ale za dużo bawienia się z tym... Odpaliłem maszynę i ruszyłem, spokojnie podkręcałem tempo ustawiając na docelowe 15km/h, czyli 4'00/km... tu chyba jest najprzyjemniejsza część biegania po bieżni ;) biega się szybciej. Przy tym samym tempie na ulicy, tętno miałbym o 15 uderzeń wyższe... Zrobiłem w sumie 12km wybiegania + 5 "podbiegów" 1 minutowych, jak to zmajstrowałem? zwiększyłem nachylenie do 10 jednostek i zredukowałem prędkość do 12km/k... weszło nieźle w nogi i dobrze. Całość wyszła 16km. Po podbiegach i roztruchtaniu zabrałem się za siłę ogólną. Skakanka, piłka lekarska, brzuszki, grzbiet, wspięcia na palce i stabilizacja. Umęczyłem się nieźle, ale w pełni zrealizowałem trening :)

Mój profil na FACEBOOKU

Twój osobisty trener...

Szukasz pomocy w sprawach treningu biegowego?
Nie wiesz, jak zacząć, jak poprawić swoje rekordy życiowe, każdy trening staje się monotonny, nudny a czasy w kolejnych zawodach nie poprawiają się?

Może jesteś początkującym biegaczem i nie wiesz od czego zacząć?

Dobrze trafiłeś!
Napisz do mnie

TEST BIEGOWY

Jeżeli nie wiesz jak trenować, natłok informacji o strefach HR, HRmax, HRR, VO2max itp powoduje u Ciebie ból i zawroty głowy a sport tester wciąż piszczy i świeci podając co chwilę sprzeczne informacje, pomyśl nad wykonaniem profesjonalnego TESTU BIEGOWEGO mającego na celu dokładne wyznaczenie "zakresów treningowych" w oparciu o pomiar zakwaszenia i tętna.

Jestem do dyspozycji i czekam na kontakt!
z nimi współpracuję...