piątek, 12 lutego 2010

postheadericon Trzeba zrobić wszystko najlepiej jak się potrafi i tyle...

W nawiązaniu do wszelakich sportów i związanych z nimi narzekań, marudzeń, spekulacji, teorii nie mającej za wiele wspólnego z praktyką zarówno wśród sportowców min. biegaczy, jak i kibiców, a także wybitnych znawców sportu  przedstawiam krótką wypowiedź, znalezioną na www.tvn24.pl :

Justynie Kowalczyk niestety niezbyt pasują kanadyjskie trasy - płaskie, bez podbiegów, zasypane świeżym śniegiem. - "...Bardzo tego nie lubię, ale jest zima, a ja jestem zawodniczką sportów zimowych. Dlatego co ja wolę w tym momencie jest najmniej ważne. Istotne, by wystartować i pobiec jak najlepiej. Nie mam przecież żadnego wpływu na pogodę, czy na trasę, więc po prostu stanę na starcie i zaprezentuję się tak dobrze jak się da..." - zapewnia dwukrotna mistrzyni świata.
"... Doskonale sobie zdaję sprawę ze swoich umiejętności. Wiem na ile mnie stać i cała presja świata tego nie zmieni. Nikt nie polepszy tras, nie zadba o inną pogodę, więc po co się denerwować? Trzeba zrobić wszystko najlepiej jak się potrafi i tyle." - kończy nasza medalowa nadzieja.

Ostatnie zdanie wyjaśnia całą kwintesencję sportu i cel startu w jakichkolwiek zawodach. Jak dla mnie to strzał w dziesiątkę.  
Nie ma co się czaić i kombinować, trzeba robić swoje najlepiej jak się umie!

Mój profil na FACEBOOKU

Twój osobisty trener...

Szukasz pomocy w sprawach treningu biegowego?
Nie wiesz, jak zacząć, jak poprawić swoje rekordy życiowe, każdy trening staje się monotonny, nudny a czasy w kolejnych zawodach nie poprawiają się?

Może jesteś początkującym biegaczem i nie wiesz od czego zacząć?

Dobrze trafiłeś!
Napisz do mnie

TEST BIEGOWY

Jeżeli nie wiesz jak trenować, natłok informacji o strefach HR, HRmax, HRR, VO2max itp powoduje u Ciebie ból i zawroty głowy a sport tester wciąż piszczy i świeci podając co chwilę sprzeczne informacje, pomyśl nad wykonaniem profesjonalnego TESTU BIEGOWEGO mającego na celu dokładne wyznaczenie "zakresów treningowych" w oparciu o pomiar zakwaszenia i tętna.

Jestem do dyspozycji i czekam na kontakt!
z nimi współpracuję...