poniedziałek, 7 grudnia 2009

postheadericon Programy na których pracuję

Każdy trener ma swój program za pomoca którego analizuję pracę, jaką wykonał jego podopieczny. Pamiętam, jak zaczynałem trenować i wchodziły do Polski pierwsze sporttestery Polara (wielkie jak cegły) dane treningowe nanosiliśmy ręcznie na papier milimetrowy... zabawy było co niemiara. Obecnie każdy producent sportestera ma swój program, kompatybilny z jego pulsometrem i wystarczy tylko podłączyć urządzenie do komputera, zgrać pliki lub wgrać trening i już wszystko jest jasne i przejrzyste... Teoretycznie tak, ale co z tego że pojawią się nam jakieś wykresy, cyferk...? Od tego jest trener, żeby wiedział, co z tym zrobić i jak dane zinterpretować tak, żeby trening był optymalny dla konkretnego zawodnika, wiadomo przecież, że każdy jest inny i na każdego działa inny środek treningowy.
Podczas swojej kilkuletniej pracy z różnymi zawodnikami, reprezentującymi różny poziom sportowy pracowałęm na następujących programach, umożliwiających optymalizację treningu. Są to Garmin Training Center, SportTracks i Polar Pro Trainer, trzy najpopularniejsze programy obsługujące topowe pulsometry będące w tej chwili na rynku.


 
 


Mój profil na FACEBOOKU

Twój osobisty trener...

Szukasz pomocy w sprawach treningu biegowego?
Nie wiesz, jak zacząć, jak poprawić swoje rekordy życiowe, każdy trening staje się monotonny, nudny a czasy w kolejnych zawodach nie poprawiają się?

Może jesteś początkującym biegaczem i nie wiesz od czego zacząć?

Dobrze trafiłeś!
Napisz do mnie

TEST BIEGOWY

Jeżeli nie wiesz jak trenować, natłok informacji o strefach HR, HRmax, HRR, VO2max itp powoduje u Ciebie ból i zawroty głowy a sport tester wciąż piszczy i świeci podając co chwilę sprzeczne informacje, pomyśl nad wykonaniem profesjonalnego TESTU BIEGOWEGO mającego na celu dokładne wyznaczenie "zakresów treningowych" w oparciu o pomiar zakwaszenia i tętna.

Jestem do dyspozycji i czekam na kontakt!
z nimi współpracuję...