czwartek, 10 grudnia 2009

postheadericon The EDGE przenośny analizator zakwaszenia krwi

The EDGE ™

Nad zakupem laktometru (analizatora kwasu mlekowego) zastanawiałem się dość długo. Główne pytanie, jakie sobie stawiałem to "czy warto?" Mam przecież pulsometr i powinien mi w zupełności wystarczyć ... ale potraktowałem ten zakup w kilku płaszczyznach:
- jeszcze większa personalizacja treningu biegowego moich podopiecznych
- zgłębienie kolejnego etapu treningu sportowego na podstawie badań zakwaszenia podczas testów, treningów i zawodów wśród moich zawodników
- optymalizacja swojego treningu biegowego
...te argumenty wystarczyły, żeby zakupić "The EDGE ™" czyli przenośny analizator kwasu mlekowego.
The EDGE ™ przenośny analizator zakwaszenia krwi, łatwy w użyciu, daje precyzyjne pomiary w zaledwie 45 sekund. Przeznaczony jest do pomiarów kwasu mlekowego jako wskaźnika wytrzymałości sportowców. Oznaczenie kwasu mlekowego jest podstawową metodą oznaczania sprawności. Pomaga regulować intensywność treningu i uniknąć przetrenowania (zakwaszania mięśni).
Jest pierwszym urządzeniem tego typu, gdzie nie są wymagane płyny kalibracyjne, a pomiar mogą wykonywać osoby bez specjalistycznego przygotowania medyczno laboratoryjnego. Badanie na zawartość mleczanów w krwi przebiega z bardzo prosty i nieskomplikowany sposób.
Analizator The EDGE ™ jest urządzeniem, które mierzy koncentrację kwasu mlekowego (tzw laktatu) we krwi. Jest niezbędnym przyrządem dla sportowców i trenerów, ponieważ potrafi pomóc w dokładnej ocenie wydajności mięśni po wysiłku, a także ustalić odpowiednie zakresy treningowe gdyż analiza kwasu mlekowego jest o wiele bardziej dokładniejsza, niż stara i nieskuteczna metoda używania procentowej maksymalnej wydajności serca.

The EDGE ™

Aby wykonać badanie analizator The EDGE ™, potrzebuje małej kropli krwi (< 3 ul.) z palca lub ucha, którą umieszczamy na ergonomicznie zaprojektowanych paskach testowych (krew jest wchłonięta do wnętrza paska).Następnie pasek należy umieścić w polu testowym urządzenia gdzie następuję analiza koncentracji kwasu mlekowego we krwi. Wynik w postaci numerycznej jest wyświetlany na dużym ekranie LCD, w czasie poniżej 45 sekund z opisem daty i czasu badania. Uzyskane wyniki, są wiarygodne i porównywalne z badaniami przeprowadzonymi w laboratorium.
Urządzenie The EDGE ™ do pomiaru laktatu zapisuje do 300 wyników, każdy z datą i czasem badania. W celu dokładniejszej analizy, użytkownicy mogą zapisywać wyniki w komputerze.
The EDGE ™ jest niezbędnym narzędziem dla trenerów, naukowców oraz dla personelu medycznego zajmującego się sportowcami, w treningach indywidualnych jak również zespołowych we wszystkich dyscyplinach sportowych, a także może służyć jako niedrogie narzędzie uzupełniające do analizy laboratoryjnej.

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY

System Analizy kwasu mlekowego The EDGE to:
• Udoskonalone nowe biosensoryczne paski testowe,
• Analiza krwi z niewielkiej kropli,
• Błyskawiczny czas zasysania krwi przez pasek,
• Szybki czas testu,
• Duży wyświetlacz LCD,
• Data i czas badania,
• Łatwy w obsłudze,
• Niewielkie rozmiary,
• Podłączenie do PC przez USB,
• Umożliwia bardziej skuteczny plan treningu.

Mój profil na FACEBOOKU

Twój osobisty trener...

Szukasz pomocy w sprawach treningu biegowego?
Nie wiesz, jak zacząć, jak poprawić swoje rekordy życiowe, każdy trening staje się monotonny, nudny a czasy w kolejnych zawodach nie poprawiają się?

Może jesteś początkującym biegaczem i nie wiesz od czego zacząć?

Dobrze trafiłeś!
Napisz do mnie

TEST BIEGOWY

Jeżeli nie wiesz jak trenować, natłok informacji o strefach HR, HRmax, HRR, VO2max itp powoduje u Ciebie ból i zawroty głowy a sport tester wciąż piszczy i świeci podając co chwilę sprzeczne informacje, pomyśl nad wykonaniem profesjonalnego TESTU BIEGOWEGO mającego na celu dokładne wyznaczenie "zakresów treningowych" w oparciu o pomiar zakwaszenia i tętna.

Jestem do dyspozycji i czekam na kontakt!
z nimi współpracuję...