poniedziałek, 14 grudnia 2009

postheadericon Grand Prix Sztumu

W sobotę wystartowałem w pierwszym biegu z cyklu GPX Sztumu. Imprezę tą dażę pewnym sentymentem. Startuję tu od 2007 roku z większymi i mniejszymi sukcesami i jest tam bardzo pozytywny i sympatyczny klimat. Miejsce zawodó w tym roku zostało zmienione i trasa nie biegnie, jak zwykle wokół jeziora, tylko niestety osiedlowymi uliczkami - 5 pętelek po około km... nie wygląda to za ciekawie, szczególnie że większość to nierówności, płyty jumba, chodnik + zakręty 90 stopni... no ale cóż. Na każdym okrążeniu znajdował się krótki podbieg, długi zbieg i długi podbieg, tak że nie było lekko.
Zacząłem spokojnie, bez szaleństwa przyspieszająć dopiero ostatnie okrążenie, gdzie śr/km z 3'23-27 wzrosła na 3'09. Cały dystans 4,81km pokonałem w 16'08, co dało średnią 3'24/km a zakwaszenie na koniec 12,4 mmol/l.
Podsumowując, jestem zadowolny z tego biegu pomimo zajętego 8 miejsca, ale patrząc na czas i rodzaj treningu, który wykonuje jest OK.Mój profil na FACEBOOKU

Twój osobisty trener...

Szukasz pomocy w sprawach treningu biegowego?
Nie wiesz, jak zacząć, jak poprawić swoje rekordy życiowe, każdy trening staje się monotonny, nudny a czasy w kolejnych zawodach nie poprawiają się?

Może jesteś początkującym biegaczem i nie wiesz od czego zacząć?

Dobrze trafiłeś!
Napisz do mnie

TEST BIEGOWY

Jeżeli nie wiesz jak trenować, natłok informacji o strefach HR, HRmax, HRR, VO2max itp powoduje u Ciebie ból i zawroty głowy a sport tester wciąż piszczy i świeci podając co chwilę sprzeczne informacje, pomyśl nad wykonaniem profesjonalnego TESTU BIEGOWEGO mającego na celu dokładne wyznaczenie "zakresów treningowych" w oparciu o pomiar zakwaszenia i tętna.

Jestem do dyspozycji i czekam na kontakt!
z nimi współpracuję...