środa, 30 grudnia 2009

postheadericon Obóz w Wałczu

Od niedzieli jesteśmy w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu na zgrupowaniu klubpwym z UKS Tri-Saucony Rumia. Pogoda OK, warunki super, do dyspozycji stadion, siłownia, hala, sauna i pływalnia. Trasy do biegania świetne, chociaż nieco oblodzone, ale w tym okresie nie chodzi o szybkie bieganie, więc spokojnie można biegać. Dużo się dzieje, dużo się dowiedziałem nowinek o treningu wytrzymałościowym a szczególnie o monitoringu mleczanów w treningu, co jest dla mnie nowością. Okazuje się, że nie trzeba wcale biegać nie wiadomo ile kilometrów i nie wiadomo, jak mocno, żeby osiągać dobre wyniki, "nie zawsze więcej i mocniej znaczy lepiej".
W poniedziałek z rana zrobiliśmy luźną dyszkę + sprawność, której nie robiłem długi, długi czas następnie koszykówka. Na drugim treningu kolejna dyszka i pływalnia. Niestety we wtorek nie zdołałem zrobić treningu z powodu zatrucia pokarmowego i musiałem swoje wyleżeć w łóżku, zdaża się. Dziś biegałem cross na pętli którą wynalazł Jurek Skarżyński o długości 1330m. Zrobiłem 6 okrążeń, jednakże biegałem za mocno, co wykazał pomiar zakwaszenia... o dużo za dużo. Teraz najważniejsze było znaleźć odpowiedź na pytanie "dla czego?"... analizując obciążenia z ostatniego tygodnia (min. niedzielna 30-stkę), nie wyspanie, wczorajszą chorobę, znalezłem odpowiedź na pytanie :) i o to chodzi. Wieczorkiem wygrzałem się na sauence i jest świetnie. Jutro dłuższe wybieganko...

Poniżej galeria zdjęć z okolic OPO w Wałczu.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mój profil na FACEBOOKU

Twój osobisty trener...

Szukasz pomocy w sprawach treningu biegowego?
Nie wiesz, jak zacząć, jak poprawić swoje rekordy życiowe, każdy trening staje się monotonny, nudny a czasy w kolejnych zawodach nie poprawiają się?

Może jesteś początkującym biegaczem i nie wiesz od czego zacząć?

Dobrze trafiłeś!
Napisz do mnie

TEST BIEGOWY

Jeżeli nie wiesz jak trenować, natłok informacji o strefach HR, HRmax, HRR, VO2max itp powoduje u Ciebie ból i zawroty głowy a sport tester wciąż piszczy i świeci podając co chwilę sprzeczne informacje, pomyśl nad wykonaniem profesjonalnego TESTU BIEGOWEGO mającego na celu dokładne wyznaczenie "zakresów treningowych" w oparciu o pomiar zakwaszenia i tętna.

Jestem do dyspozycji i czekam na kontakt!
z nimi współpracuję...