piątek, 7 stycznia 2011

postheadericon ani rwa ani achilles... i dobrze

Lekko mi ulżyło po wizycie u lekarza. Diagnoza była może nie zaskakująca, bo spodziewałem się podobnej, jednakże największą zagadką okazał się "achilles". Od dłuższego czasu, może ponad miesiąca utrzymywał się ból w okolicy guza piętowego, maści, okłady, masaże, krioterapia, nie pomagały... ścięgno jednak nie spuchło i nie bolało przy ucisku i masażu, więc dawało to do myślenia.
Po dogłębnej diagnozie okazało się, że jedna z kości w stawie skokowym, strzałkowa, nie ustabilizowała się w stawie i podczas ruchu, wykonywania tzw. "cechy gimnastycznej" czy wysokiego biegania, uciskała i powodowała dyskomfort i bolesność. Lekarz zastosował taping i zalecił ćwiczenia, które pomagają :) Podobnie było z odcinkiem lędźwiowym, w którym zlokalizowana była kolejna bolesność. Tą udało mi się w 90% zniwelować na pływalni i poprzez ćwiczenia stabilizacji i siły stosowane po treningu, jednakże zabieg akupunktury przyniósł jeszcze lepszy efekt. Będę żył :) 
Wczoraj udało mi się w końcu zrealizować trening w przyzwoitych warunkach, no może w miarę przyzwoitych. Wyszła spokojna 18-stka wybiegania, w tym sporo km po twardym ubitym śniegu oraz około 2km po asfalcie - to się nazywa przełożenie... z 5'/km na 4'20-30 :)
Dziś czeka mnie jakaś 12-stka i rytmy, jutro pływalnia i wybieganie z siłą a w niedzielę ciągły...  i czujesz, że żyjesz ;)

Mój profil na FACEBOOKU

Twój osobisty trener...

Szukasz pomocy w sprawach treningu biegowego?
Nie wiesz, jak zacząć, jak poprawić swoje rekordy życiowe, każdy trening staje się monotonny, nudny a czasy w kolejnych zawodach nie poprawiają się?

Może jesteś początkującym biegaczem i nie wiesz od czego zacząć?

Dobrze trafiłeś!
Napisz do mnie

TEST BIEGOWY

Jeżeli nie wiesz jak trenować, natłok informacji o strefach HR, HRmax, HRR, VO2max itp powoduje u Ciebie ból i zawroty głowy a sport tester wciąż piszczy i świeci podając co chwilę sprzeczne informacje, pomyśl nad wykonaniem profesjonalnego TESTU BIEGOWEGO mającego na celu dokładne wyznaczenie "zakresów treningowych" w oparciu o pomiar zakwaszenia i tętna.

Jestem do dyspozycji i czekam na kontakt!
z nimi współpracuję...