niedziela, 3 października 2010

postheadericon 19. Kociewski Bieg, Starogard Gdański - 02.10.2010

W sobotę, startowałem treningowo na 19. Kociewskim Biegu w Starogardzie Gdańskim, na 10km. Plan był prosty, spokojnie, bez szaleństwa, żeby się nie zajechać ani po naciągać, 6 dni wcześniej biegałem maraton w Berlinie, więc ten treningowy start miał być "rozkręceniem" nóg i przewentylowaniem płuc.
Trasa składała się z 3 okrążeń i wiodła ulicami miasta, była wymagająca, chociaż wg. mnie całkiem szybka, kilka podbiegów dawało w kość, ale biegło się przyjemnie. Oczywiście czułem niedzielne 42km, ale cóż...

Tu na zdjęciu, z moim trenerem z czasów Biegu na Orientację, Andrzejem Olechem

po mojej prawej Piotrek Pobłocki, kiedyś jeden z najlepszych polskich długasów i jeszcze często krzyżuje szyki najlepszym

Zaczęliśmy spokojnie, średnio trzymając 3'25-28/km, czyli bez szaleństwa. Na 5km było 17'02. Cały czas prowadziłem kolegę z klubu, triathloniestę młodego pokolenia - Adama Głogowskiego. Do 8km biegliśmy razem po czym powiedziałem Adamowi, żeby gonił zawodnika przed nami i go przegonił, Adaś grzecznie posłuchał, prześcignął biegacza i złamał 34', co jest dla niego wielkim sukcesem. Ja spokojnie dobiegłem z czasem 34:15 i byłem 15 w open oraz 2 w kategorii wiekowej.
 


 z Marcinem Lewandowskim i moją żoną

To był bardzo dobry trening, nie za mocny, nie za słaby, w sam raz.
PS. w niedzielę (dziś) zrobiłem trening z Marcinem Chabowskim, 23km wybieganie po górkach po 4'20/km jest dobrze :)

Mój profil na FACEBOOKU

Twój osobisty trener...

Szukasz pomocy w sprawach treningu biegowego?
Nie wiesz, jak zacząć, jak poprawić swoje rekordy życiowe, każdy trening staje się monotonny, nudny a czasy w kolejnych zawodach nie poprawiają się?

Może jesteś początkującym biegaczem i nie wiesz od czego zacząć?

Dobrze trafiłeś!
Napisz do mnie

TEST BIEGOWY

Jeżeli nie wiesz jak trenować, natłok informacji o strefach HR, HRmax, HRR, VO2max itp powoduje u Ciebie ból i zawroty głowy a sport tester wciąż piszczy i świeci podając co chwilę sprzeczne informacje, pomyśl nad wykonaniem profesjonalnego TESTU BIEGOWEGO mającego na celu dokładne wyznaczenie "zakresów treningowych" w oparciu o pomiar zakwaszenia i tętna.

Jestem do dyspozycji i czekam na kontakt!
z nimi współpracuję...