czwartek, 15 lipca 2010

postheadericon Szesnacha

Wczorajszy trening dał wiele odpowiedzi na wiele pytań. W planie było 16km ciągłego, jednakże biegane w okolicy progu 2 mmol/l, czyli zakwaszenia około maratońskiego. Miałem pewną bazę z dwójek i tym się kierowałem. Plan był taki. Pierwsze 2km, spokojne do HR 175 a na kolejnych nie przekraczać 180, generalnie trzymać się 178-179 i tak też zrobiłem. Trening biegałem na "czarnej drodze" zczynając od "2" biegnąc do "8", następnie do "0", do "1" i do "0", czyli z kilkoma zbiegami i kilkoma podbiegami. Nie patrzyłem na czas, nie było to najważniejsze, więc nie było ciągłego myślenia, że jest za wolno, lub za szybko... Całość pokonałem w 58:20, co daje srednią na 1km 3'38. Zakwaszenie 2,3 mmol.l a średnie tętno 177. Jestem bardzo zadowolony z tego treningu, daje on dobry prognostyk przed jesienią. Teraz najważniejsze to nie przesadzić z treningiem, lekko zwolnić z prędkościami i dobić to kilometrażem. Najważniejsze jednak to monitoring mleczanów, bo łatwo jest przedobrzyć...

Dziś Iwona biega 12km ciągu, jestem ciekaw, jak wyjdą wszystkie parametry... zakwaszenie, średnie HR i prędkość... :)

Mój profil na FACEBOOKU

Twój osobisty trener...

Szukasz pomocy w sprawach treningu biegowego?
Nie wiesz, jak zacząć, jak poprawić swoje rekordy życiowe, każdy trening staje się monotonny, nudny a czasy w kolejnych zawodach nie poprawiają się?

Może jesteś początkującym biegaczem i nie wiesz od czego zacząć?

Dobrze trafiłeś!
Napisz do mnie

TEST BIEGOWY

Jeżeli nie wiesz jak trenować, natłok informacji o strefach HR, HRmax, HRR, VO2max itp powoduje u Ciebie ból i zawroty głowy a sport tester wciąż piszczy i świeci podając co chwilę sprzeczne informacje, pomyśl nad wykonaniem profesjonalnego TESTU BIEGOWEGO mającego na celu dokładne wyznaczenie "zakresów treningowych" w oparciu o pomiar zakwaszenia i tętna.

Jestem do dyspozycji i czekam na kontakt!
z nimi współpracuję...