środa, 28 lipca 2010

postheadericon luźny ciągły

Wczorajszy trening był jakoby sprawdzianem, czy odpocząłem już albo w jakim stopniu po intensywnym weekendzie, szczególnie mocnej sobotniej piątce.
Założenie było proste, bieg ciągły w I i II zakresie, jednakże spokojny, kompensacyjny, bez szaleństwa :)
Pierwsze 4km to spokojne wybieganie, po 4'29 przy HRavg 148, następnie 3km luźnego biegu w dolnej granicy II zakresu, wyszło po 3'55/km przy średnim tętnie 169. Kolejne 5km to już nie co szybszy bieg, tu plan był - nie przekraczać 175 ud/min i piątka wyszła po 3'45/km, ostatnie 2km, lekko szybsze ale dalej w "bezpiecznym" zakresie i tu zanotowałem tętno 176 przy prędkości 3'40/km. Cała czternastka wyszła po 3'59 na średnim tętnie 164... :) Zakwaszenie 2,7mmol/l.
Podsumowując: mięśniowo OK, oddechowo OK, wydolnościowo OK, ale lekki wzrost zakwaszenia może świadczyć o nie zupełnym wypoczynku. W każdym razie jestem bardzo zadowolony z treningu. Najważniejsze jest to, że już coraz więcej wiem o swoim treningu i aktualnym poziomie wytrenowania a także o odpowiednim doborze środków, form i metod treningowych.

Uczyć się można jedynie na własnym doświadczeniu.
Haruki Murakami
jap. 村上春樹 (ur. 1949) – japoński pisarz.

Mój profil na FACEBOOKU

Twój osobisty trener...

Szukasz pomocy w sprawach treningu biegowego?
Nie wiesz, jak zacząć, jak poprawić swoje rekordy życiowe, każdy trening staje się monotonny, nudny a czasy w kolejnych zawodach nie poprawiają się?

Może jesteś początkującym biegaczem i nie wiesz od czego zacząć?

Dobrze trafiłeś!
Napisz do mnie

TEST BIEGOWY

Jeżeli nie wiesz jak trenować, natłok informacji o strefach HR, HRmax, HRR, VO2max itp powoduje u Ciebie ból i zawroty głowy a sport tester wciąż piszczy i świeci podając co chwilę sprzeczne informacje, pomyśl nad wykonaniem profesjonalnego TESTU BIEGOWEGO mającego na celu dokładne wyznaczenie "zakresów treningowych" w oparciu o pomiar zakwaszenia i tętna.

Jestem do dyspozycji i czekam na kontakt!
z nimi współpracuję...