sobota, 24 lipca 2010

postheadericon SPRAWDZIAN

Dzisiejszy trening, był pewnego rodzaju podsumowaniem i odpowiedzią na pytanie, w którym miejscu "stoję". Oczywiście na wynik sprawdzianu wpłynęło wiele czynników, ale przecież o to chodzi, po to są sprawdziany. Ponad 400km w lipcu, piątkowe mocne wybieganie z porządną siłą biegową, wszystko to, czyli kumulacja i nałożenie się obciążeń treningowych dały odpowiedź na pytanie, jak organizm reaguje na bardzo mocny wysiłek pod wpływem zmęczenia.
Na miejsce sprawdzianu wybrałem oczywiście czarna drogę, a dokładniej odcinek od 8 do 3km, który jest częściowo z górki, lecz po drodze znajduje się kilka delikatnych podbiegów.
 

Podobny test będę chciał powtórzyć przed półmaratonem w Pile. Po 5km rozbieganiu, solidnej gimnastyce zakończonej kilkoma przyspieszeniami rozpocząłem bieg. Temperatura oscylowała w okolicy 21-22 stopni, było całkowite zachmurzenie i bardzo duża wilgotność powietrza. Jak wychodziły poszczególne kilometry...:
1. 3'14
2. 3'12
3. 3'12
4. 3'16
5. 3'13

Suma: 16:10, czyli po 3'14/km. Średnie tętno = 191, maksymalne 199.
na zakończenie testu, tradycyjnie pobór mleczanów i co wyszło... 14,8mmol/l... szkoda, że nie zmierzyłem zakwaszenia drugi raz, ale cóż... dałem radę i to najważniejsze!

Mój profil na FACEBOOKU

Twój osobisty trener...

Szukasz pomocy w sprawach treningu biegowego?
Nie wiesz, jak zacząć, jak poprawić swoje rekordy życiowe, każdy trening staje się monotonny, nudny a czasy w kolejnych zawodach nie poprawiają się?

Może jesteś początkującym biegaczem i nie wiesz od czego zacząć?

Dobrze trafiłeś!
Napisz do mnie

TEST BIEGOWY

Jeżeli nie wiesz jak trenować, natłok informacji o strefach HR, HRmax, HRR, VO2max itp powoduje u Ciebie ból i zawroty głowy a sport tester wciąż piszczy i świeci podając co chwilę sprzeczne informacje, pomyśl nad wykonaniem profesjonalnego TESTU BIEGOWEGO mającego na celu dokładne wyznaczenie "zakresów treningowych" w oparciu o pomiar zakwaszenia i tętna.

Jestem do dyspozycji i czekam na kontakt!
z nimi współpracuję...