środa, 14 lipca 2010

postheadericon II Półmaraton Ziemi Puckiej

17 dni zostało do II Półmaratonu Ziemi Puckiej, kolejnej imprezy, która stoi na drodze do Berlina. Start zaplanowany jest na godzinę 14, więc może być ciepło i parno niestety, ale nie ma co narzekać, trzeba robić swoje. Ten start potraktuję o tyle sprawdzianowo, że nie przygotowuję pod niego żadnego BPSu, będzie biegany prosto z roboty do maratonu, czyli z dużej ilości kilometrów i siły.
W tygodniu poprzedzającym start zaplanowałem na dodatek dwa mocne treningi, w celu nabrania wytrzymałości na trochę wyższych prędkościach, których od dawna unikałem, koncentrując się na pracy
w tlenie. W środę pobiegnę 3x3km lekko podprogowo + 2x500m mocno a w sobotę 10x1km również lekko podprogowo i mam nadzieję, że nie będzie to za mocne bieganie, bo na takie jeszcze przyjdzie czas.
Rok temu ten bieg rozgrywany był na innej trasie w większości biegnącej czarną drogą, dodatkowo pogoda była wręcz idealna. Nie było może zbyt chłodno, ale przed startem była ulewa a podczas biegu lekko kropiło, więc można było się sprężyć i pobiec całkiem przyzwoity wynik. Nabiegałem wtedy 1:13:22 i byłem 9-ty w Open.  Pamiętam, że od około 17-18km była mocna walka z Andrzejem, który gonił mnie przez kilka kilometrów i musiałem sporo się napocić, żeby z nim wygrać. Kończyłem 2 ostatnie km poniżej 3'20/km... Było naprawdę mocno, ale opłacało się :)
Z nowości treningowych... wczoraj 12km w przerwie między dwiema ulewami i burzą + 1,5km siły biegowej :) a dziś... szesnacha ciągłego... Jest co robić :)

Mój profil na FACEBOOKU

Twój osobisty trener...

Szukasz pomocy w sprawach treningu biegowego?
Nie wiesz, jak zacząć, jak poprawić swoje rekordy życiowe, każdy trening staje się monotonny, nudny a czasy w kolejnych zawodach nie poprawiają się?

Może jesteś początkującym biegaczem i nie wiesz od czego zacząć?

Dobrze trafiłeś!
Napisz do mnie

TEST BIEGOWY

Jeżeli nie wiesz jak trenować, natłok informacji o strefach HR, HRmax, HRR, VO2max itp powoduje u Ciebie ból i zawroty głowy a sport tester wciąż piszczy i świeci podając co chwilę sprzeczne informacje, pomyśl nad wykonaniem profesjonalnego TESTU BIEGOWEGO mającego na celu dokładne wyznaczenie "zakresów treningowych" w oparciu o pomiar zakwaszenia i tętna.

Jestem do dyspozycji i czekam na kontakt!
z nimi współpracuję...