poniedziałek, 11 lipca 2011

postheadericon niedzielna przejażdżka rowerowa

W niedzielę w końcu udało mi się wyskoczyć na przejażdżkę rowerową, żaden trening, żadne spinanie się, tylko spokojne, krajoznawcze, rekreacyjne rowerowanie. Byłem lekko zarąbany po sobotnim tempie, które nie wyszło, jak chciałem z powodu upału i ogólnego zmęczenia, więc rower tym bardziej musiał być luźny.


Ruszyłem tradycyjnie "218-stką" i odbiłem na Tyłowo a następnie na Opalino. Tam po dojechaniu do elektrowni wodnej Żarnowiec i zrobieniu kilku fotek, postanowiłem ruszyć na premię górską, do Gniewina :)


tu mieszka prąd
tymi rurami, płynie woda z górnego zbiornika do elektrowni wodnej, gdzie mieszka prąd ;)
 
naprawdę fajne to zaplecze
 
mój bolid, napędzany siłą mięśni nóg
 
tak mniej więcej wygląda robienie prądu, jeżeli tak to można w ogóle nazwać
jezioro Żarnowieckie

Pocisnąłem pod górę, było naprawdę wymagająco. Kiedyś, kupę lat temu biegaliśmy tamtą drogą, bywając nieopodal na obozach sportowych w Gniewinie czy nieopodal. Po dojechaniu na górę, oczywiście musiałem zrobić kilka fotek :)

trek ;)
zbiornik górny elektrowni
wieża widokowa w Gniewinie "Kaszubskie Oko"

Z Gniewina pojechałem dalej w kierunku Perlina, Bychowa, tam gdzie mnie jeszcze nie było. Zauważyłem pewną ciekawostkę. W Gniewinie i na terenie gminy Gniewino, wszystko jest w eleganckim porządku utrzymane, widać, że sporo zrobiono w temacie Euro 2012, gdzie będzie jeden z ośrodków przygotowań. Ulice i chodniki są odnowione, wszystko jest wyremontowane, nawet drogi... Jadąc właśnie z Perlina, Bychowo w stronę Prusewa natknąłem się na tablice informacyjną "Gmina Gniewino żegna" za jakiś czas kolejna tablica "Gmina Puck wita"... i skończył się piękny, równy asfalt a zaczęła się jedna z najgorszych dróg, jaką kiedykolwiek jechałem, masakra.
 tu można kupić ziemniaki
W Prusewie, odbiłem na Brzyno i dalej do Nadola, przez Rybno, Górę, Bolszewo do Wejherowa. Całość wyszła 71km, delikatnej, spokojnej przejażdżki.

ALKOHOL TO TWÓJ WRÓG i TWOICH BLIŹNICH
...i wszystko w tym temacie ;)

Mój profil na FACEBOOKU

Twój osobisty trener...

Szukasz pomocy w sprawach treningu biegowego?
Nie wiesz, jak zacząć, jak poprawić swoje rekordy życiowe, każdy trening staje się monotonny, nudny a czasy w kolejnych zawodach nie poprawiają się?

Może jesteś początkującym biegaczem i nie wiesz od czego zacząć?

Dobrze trafiłeś!
Napisz do mnie

TEST BIEGOWY

Jeżeli nie wiesz jak trenować, natłok informacji o strefach HR, HRmax, HRR, VO2max itp powoduje u Ciebie ból i zawroty głowy a sport tester wciąż piszczy i świeci podając co chwilę sprzeczne informacje, pomyśl nad wykonaniem profesjonalnego TESTU BIEGOWEGO mającego na celu dokładne wyznaczenie "zakresów treningowych" w oparciu o pomiar zakwaszenia i tętna.

Jestem do dyspozycji i czekam na kontakt!
z nimi współpracuję...