środa, 29 czerwca 2011

postheadericon rower

Po nauce rowerowania w Suszu wziąłem się jako tako za siebie, właśnie pod kątem treningów rowerowych. Teraz tak, jak w bieganiu, nie ma improwizacji, tylko przemyślane metodyczne podejście do sprawy, co akurat w przypadku jazdy na dwóch kółkach jest dla mnie zupełną nowością. Pozbierałem trochę materiałów, rozpisałem co i jak i podszedłem do tego w metodyczny sposób bazując na zasadach treningu wytrzymałościowego, ale z uwzględnieniem specyfiki jazdy na rowerze.
Kilka dni temu robiłem typowy trening siłowy, który co prawda nie wyszedł jak chciałem, z powodu mega wiatru, ale jestem z niego zadowolony. Trening polegał na spokojnym 5km rozjeżdżeniu następnie 20km rytmowej jazdy i 15km siły, która polegała na jeździe na dużej tarczy z przodu a z tyłu na 3 najmniejszych przy czym kadencja wynosiła około 70 rpm. Lekko nie było, szczególnie na podjazdach i walce pod wiatr. Mocno poczułem ten trening w kulasach, ale o to przecież chodziło.
Wczoraj po delikatnym rozpływaniu w jeziorze (1,3km) wsiadłem na wehikuł i tym razem czekał mnie II zakres... Na początek spokojna piątka, następnie rytmowa piętnastka i dwudziestka w zakładanym przedziale tętna. Wyszło pozytywnie, w końcu jakiś dłuższy odcinek przejechałem ze średnią powyżej 30km/h :) Na deser spokojne dokręcenie do domu i całość zamknąłem w 53km.

Kolejnym treningiem będzie spokojna dłuższa przejażdżka, którą mam nadzieję zrealizuję w czwartek, jak pogoda pozwoli. W rowerze zmieniłem kilka ustawień, zobaczymy, czy będzie lepiej, czy gorzej. Podjechałem do warsztatu rowerowego, którego właściciel sam kiedyś ścigał się na szosie i tam otrzymałem kilka cennych porad i wskazówek. Okazało się, że mam delikatnie za wysoko ustawione siodełko i nie w pełni wykorzystuję siłę mm. nóg, co powodowało, że uzyskiwałem mniejszą moc a to przekładało się na wynik :)
Zobaczymy, na kolejnym treningu jak będzie...

Mój profil na FACEBOOKU

Twój osobisty trener...

Szukasz pomocy w sprawach treningu biegowego?
Nie wiesz, jak zacząć, jak poprawić swoje rekordy życiowe, każdy trening staje się monotonny, nudny a czasy w kolejnych zawodach nie poprawiają się?

Może jesteś początkującym biegaczem i nie wiesz od czego zacząć?

Dobrze trafiłeś!
Napisz do mnie

TEST BIEGOWY

Jeżeli nie wiesz jak trenować, natłok informacji o strefach HR, HRmax, HRR, VO2max itp powoduje u Ciebie ból i zawroty głowy a sport tester wciąż piszczy i świeci podając co chwilę sprzeczne informacje, pomyśl nad wykonaniem profesjonalnego TESTU BIEGOWEGO mającego na celu dokładne wyznaczenie "zakresów treningowych" w oparciu o pomiar zakwaszenia i tętna.

Jestem do dyspozycji i czekam na kontakt!
z nimi współpracuję...