wtorek, 14 września 2010

postheadericon Biblioteczka - nowe pozycje

Kolejne nowe pozycje w mojej bibliotece biegowej :)
Haruki Murakami "O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu" - ciekawa pozycja, nie mająca nic wspólnego z treningiem, fizjologią itp. Zawarte są w niej przemyślenia japońskiego pisarza, maratończyka, ultrasa, triatlonisty, zaczerpnięte z treningów, zawodów oraz codziennego życia.
Jack Daniels "Bieganie metodą Danielsa" - inne, ba nawet zupełnie inne podejście do treningu biegowego, niż stara polska szkoła, doskonała alternatywa dla biegaczy wzorujących się na dawnych schematach i założeniach treningowych. Wg mnie obowiązkowa pozycja dla każdego, kto chce przewrócić swój trening do góry nogami i zasmakować innej wizji treningu. Jestem w trakcie jej analizy i jestem pod olbrzymim wrażeniem. Tyle myśli na raz o treningu biegowym nigdy w życiu na raz nie przychodziło mi do głowy.
Joe Friel "Triatlon - biblia treningu" - hmmm... to będzie na deser, jak na razie tylko przewertowałem spis treści, przejrzałem zawartość nie wgłębiając się w szczegóły i cóż... jak to było w piosence Violetty Villas "...przyjdzie na to czas,
przyjdzie czas, przyjdzie czas..."

Mój profil na FACEBOOKU

Twój osobisty trener...

Szukasz pomocy w sprawach treningu biegowego?
Nie wiesz, jak zacząć, jak poprawić swoje rekordy życiowe, każdy trening staje się monotonny, nudny a czasy w kolejnych zawodach nie poprawiają się?

Może jesteś początkującym biegaczem i nie wiesz od czego zacząć?

Dobrze trafiłeś!
Napisz do mnie

TEST BIEGOWY

Jeżeli nie wiesz jak trenować, natłok informacji o strefach HR, HRmax, HRR, VO2max itp powoduje u Ciebie ból i zawroty głowy a sport tester wciąż piszczy i świeci podając co chwilę sprzeczne informacje, pomyśl nad wykonaniem profesjonalnego TESTU BIEGOWEGO mającego na celu dokładne wyznaczenie "zakresów treningowych" w oparciu o pomiar zakwaszenia i tętna.

Jestem do dyspozycji i czekam na kontakt!
z nimi współpracuję...