poniedziałek, 14 czerwca 2010

postheadericon Road 2 Berlin 2010

Akcja "Road 2 Berlin 2010" rozpoczęta. Plan opracowany, starty kontrolne wybrane, noclegi zarezerwowane, hotele opłacone, wpisowe przelane, nie pozostaje nic innego, tylko trenować. Cel jeden... poprawić życiówkę.
tak było w 2003 roku...

Dziś na treningu, po kilku dniowej przerwie odpoczynku spędzonym w Suszu zrobiłem mocniejsze leśne 10km, było o dziwo bardzo luźno i szybko. Biegałem w treningowo startowych butach PUMA Eutopia, co dodatkowo sprawiało, że prędkości były większe niż biegając w zwykłych treningówkach.  Leśna dyszka wyszła po 4'31/km a przyspieszenia od 3'11 do 2'40/km... nosiło mnie niesamowicie.
Plan treningowy do maratonu oparłem o kilka akcentów. Jednym z najważniejszych elementów to siła. Raz w postaci zróżnicowanej, czyli mój stały zestaw: skip A - skip C - wieloskok - defilada - wyskok a dwa to podbiegi, zaczynając od 100 metrowych a na 500 metrowych kończąc, chociaż chce zrobić raz albo i dwa podobny trening, jak zimą, gdzie biegałem dwie serie podbiegów 1' - 2' - 3' - 4'.... było ostro, ale później miałem solidne pociągnięcie. Kolejny akcent to dwójki na prędkości progowej, ciężko będzie na początku złapać TP, ale chcę znów trochę poeksperymentować. Kolejny akcencik, to spokojny ciągły, 14, 16, 18, 20km, luźno, delikatnie i akumulacyjnie. Oprócz tych akcentów długie tlenowe, spokojne wybiegania 25 - 35km.  Tak będzie za jakiś czas a teraz... wybieganie + rytmy i cross. Trzeba trochę się wzmocnić i rozbujać nogi.

"There is a road and it leads to Valhalla
Where only the chosen are allowed
There is a boy with a dream of Valhalla
A place in the land of the gods

But in the heart where the fire burns forever

Where life goes on for those who fell in battle
The gods are waiting the moment he falls in a fight
And he will rise when the sun goes down

Raised high his sword

As he cried out Valhalla
His dream had become reality
And tonight he will die
On the road to Valhalla
Chosen to feast with the gods

But in the heart where the fires burn forever

Where life goes on for the mighty and ........
The journey has finally come to an end for the boy
And he has reasons as the greatest of them all"Mój profil na FACEBOOKU

Twój osobisty trener...

Szukasz pomocy w sprawach treningu biegowego?
Nie wiesz, jak zacząć, jak poprawić swoje rekordy życiowe, każdy trening staje się monotonny, nudny a czasy w kolejnych zawodach nie poprawiają się?

Może jesteś początkującym biegaczem i nie wiesz od czego zacząć?

Dobrze trafiłeś!
Napisz do mnie

TEST BIEGOWY

Jeżeli nie wiesz jak trenować, natłok informacji o strefach HR, HRmax, HRR, VO2max itp powoduje u Ciebie ból i zawroty głowy a sport tester wciąż piszczy i świeci podając co chwilę sprzeczne informacje, pomyśl nad wykonaniem profesjonalnego TESTU BIEGOWEGO mającego na celu dokładne wyznaczenie "zakresów treningowych" w oparciu o pomiar zakwaszenia i tętna.

Jestem do dyspozycji i czekam na kontakt!
z nimi współpracuję...