wtorek, 13 grudnia 2011

postheadericon czy dzięcioł może mieć wstrząs mózgu?

...może, czy nie może? O to jest pytanie. Czy ktoś się z Was nad tym zastanawiał? hmmm.... ja nigdy nie, chociaż pierwszą myślą, jaką na myśl ;) (myśl na myśl...hehe) przychodzi jest, czy temu biednemu ptaszkowi nic się w głowie nie poprzestawia od takiego walenia w drzewo. Cóż... ciekawe.
właśnie i tu wszystko się wyjaśnia :) ...
...ale co walenie dziobem w drzewo ma do biegania? Jak to co, nie nie walnąłem w nic głową, czuję się dobrze, nic mi się na razie (odpukać...) nie stało, ale... Na niedzielny trening pojechałem sobie do... tak, do Dębek, ponieważ kocham to miejsce w każdej porze roku. W lecie, jak jest tam full ludzi, a żaby było śmieszniej plaże są puste, wystarczy tylko przemieścić się jakiś kilometr na zachód (uwaga na golasów!). Uwielbiam to miejsce wiosną, jak wszystko budzi się do życia, jesienią kiedy jest mokro, brzydko, i bardzo, bardzo ale to bardzo wietrznie i zimą, kiedy cała plaża zasypana jest śniegiem i lodem. Dębki, to Dębki i wszystko jasne.
Wracając do Dębek, odpaliłem auto i pocisnąłem ile siły w nodze do tej nadmorskiej miejscowości turystycznej, gdzie nie było widać żywego ducha. Zaparkowałem na samym końcu drogi, tuż przed mostkiem i ruszyłem czerwonym szlakiem w stronę Białogóry. Polecam szczególnie ten szlak, który wiedzie lasem, słychać huk morza i wiatr gnący konary i gałęzie drzew.

prosto na Białogórę, w prawo na plażę i do ujścia rzeki Piaśnicy
 
 to zdjęcie chyba często pojawiało się na moim blogu, wejście numer 24.

Zacząłem sobie dreptać przed siebie, spokojnie, z nóżki na nóżkę,  z uśmiechem na twarzy czerwonym szlakiem i przypominałem sobie czasy, kiedy w tamtych lasach ścigałem się w orienteeringu. O ile mnie pamięć nie myli, biegaliśmy na mapach: Bezimienna, Białogóra, Górczyn :) To były czasy...
 coś troszkę wylało...
 
 jedno z wejść na plażę
czasami leśna ścieżka była "mało przejezdna" i trzeba było kombinować na około
nie mam pojęcia, co to jest, ale fajnie się prezentowało w lesie
...wracając do dzięciołów, czerwony szlak po pewnym czasie przechodzi w ścieżkę edukacyjną, pełną tablic i opisów z życia lasu. Możemy się dowiedzieć, jak wyglądają uprawy leśne, jakie drzewa rosną, jakie roślinki kwitną oraz jakie zwierzaki można spotkać zapuszczając się w leśną otchłań ;)

dzikie kobry i anakondy - uwaga!

kameleony, warany z Białogóry i takie tam ;)

bóbr jest zły,
bóbr jest wredny,
bóbr ma bardzo ostre zęby,
kto spotyka w lesie bobra,
niech na drzewo zmyka... dobra?!

hieny i psy dingo

takie tam borsuki :)

można więc przyjemne z pożytecznym za jednym sumptem ogarnąć, doskonałe miejsce żeby wybrać się tam z dzieciakami i w naprawdę bardzo sympatycznych okolicznościach przyrody spędzić miły dzień, możne oczywiście jak ja pobiegać po lesie :)
tu kończy się ścieżka edukacyjna ale, żeby nie było, tu nie skończyłem mojego wybiegania, puściłem się dalej w las, na początku szeroką i elegancką ścieżką, która po pewnym czasie stawała się coraz węższa i węższa...
 

rezerwat przyrody

przez wrzosowisko
z górki na pazurki
droga równoległa do plaży, rewelacyjne miejsce na trening

pusta plaża, wydmy, Bałtyk...

Piętaszek
...nie ma jak pusta plaża :)
kijek na środku plaży
ujście rzeki Piaśnica
co tu więcej pisać, rewelacyjne miejsce na dłuższe wybieganie, ja co prawda zrobiłem tylko 15km, ale można śmiało polecieć 20, 25 i więcej a wszystko w podobnym nadmorskim klimacie. Do Dębek mam nadzieję, jeszcze niedługo podjadę, mam nadzieję że w któryś z weekendów będzie wiało z północy, przynajmniej 9-10... będzie się działo :)Mój profil na FACEBOOKU

Twój osobisty trener...

Szukasz pomocy w sprawach treningu biegowego?
Nie wiesz, jak zacząć, jak poprawić swoje rekordy życiowe, każdy trening staje się monotonny, nudny a czasy w kolejnych zawodach nie poprawiają się?

Może jesteś początkującym biegaczem i nie wiesz od czego zacząć?

Dobrze trafiłeś!
Napisz do mnie

TEST BIEGOWY

Jeżeli nie wiesz jak trenować, natłok informacji o strefach HR, HRmax, HRR, VO2max itp powoduje u Ciebie ból i zawroty głowy a sport tester wciąż piszczy i świeci podając co chwilę sprzeczne informacje, pomyśl nad wykonaniem profesjonalnego TESTU BIEGOWEGO mającego na celu dokładne wyznaczenie "zakresów treningowych" w oparciu o pomiar zakwaszenia i tętna.

Jestem do dyspozycji i czekam na kontakt!
z nimi współpracuję...