środa, 23 marca 2011

postheadericon pierwszy start w 2011 roku...

W najbliższą niedzielę wystartuję po raz pierwszy w tym roku, już mnie nosi i łapię ciśnienie na mocniejsze bieganie, ponieważ ostatni raz ścigałem się...prawie pół roku temu... to wręcz niedopuszczalne, ale cóż. Odbiję sobie ;) Do Warszawy jedziemy w piątek po pracy, w sobotę Iwona startuje w sztafecie i najprawdopodobniej z okazji, że będzie brakować jednej osoby do zamknięcia składu, będę zmuszony zrobić 25 minutowy rozruch :) Nie będę się ścigał, nie, już powiedziałem, że jak mam biec to po 5'/km albo i wolniej - będę zaniżał średnią dziewczynom, mam nadzieję, że mnie nie pobiją ;)
W niedzielę start w półmaratonie. Startowałem tam w 2007 roku i nabiegałem drugi wynik w karierze, w ubiegłym roku biegałem podczas półmaratonu trening a w tym... Jak będzie w tym roku? Szczerze, to nie mam zielonego pojęcia na ile mnie stać i w jakiej jestem formie czy bezformiu ... Mam małe problemy ze zdrowiem, albo mi się tak wydaje tylko i szukam dziury w całym, ale pewne objawy coraz bardziej mnie niepokoją, lecz to zostawię sobie na później. Jutro zrobię badania krwi a na następną środę jestem umówiony u lekarza... Czego oczekuję po tym starcie? Odblokowania się i zobaczenia w jakiej jestem dyspozycji. Treningi, szczególnie te szybsze nie wychodziły zadowalająco, to był główny powód zapisania się do specjalisty, ale może to skutek przesilenia wiosennego, biorytmu lub przemęczenia... oby. Jak chce pobiec? Mocno, bez odpuszczania, ale z głową. Mam nadzieję, że nie dostanę zjazdu w okolicy 18km i będzie szansa na dobry wynik. Zamierzam zabrać się z kobietami, ale nie wiem czy nie będzie to za szybkie tempo. Zaczynać po 3'20/km szczególnie przy mojej "formie" nie uśmiecha mi się. Optymalnie najlepszy byłby spokojny początek, czyli piątka po 3'30 a potem lekkie przyspieszenie, ale jak będzie... zobaczymy :) ... Marzeniem byłoby zakręcić się w okolicy wyniku z ubiegłego roku z Piły, ale to może być ciężkie do zrealizowania...
...nie ma co gdybać, trzeba robić swoje!

Mój profil na FACEBOOKU

Twój osobisty trener...

Szukasz pomocy w sprawach treningu biegowego?
Nie wiesz, jak zacząć, jak poprawić swoje rekordy życiowe, każdy trening staje się monotonny, nudny a czasy w kolejnych zawodach nie poprawiają się?

Może jesteś początkującym biegaczem i nie wiesz od czego zacząć?

Dobrze trafiłeś!
Napisz do mnie

TEST BIEGOWY

Jeżeli nie wiesz jak trenować, natłok informacji o strefach HR, HRmax, HRR, VO2max itp powoduje u Ciebie ból i zawroty głowy a sport tester wciąż piszczy i świeci podając co chwilę sprzeczne informacje, pomyśl nad wykonaniem profesjonalnego TESTU BIEGOWEGO mającego na celu dokładne wyznaczenie "zakresów treningowych" w oparciu o pomiar zakwaszenia i tętna.

Jestem do dyspozycji i czekam na kontakt!
z nimi współpracuję...