środa, 31 sierpnia 2011

postheadericon trzydziestka

Po sobotnim tempie 6 x 2km, które zrealizowałem z małymi przygodami (musiałem  zmienić kolejność treningu popołudniowego z porannym) na niedzielę zaplanowałem 30km wybieganie. Długie, spokojne, leśne wybieganie w kierunku Sławutówka i przez Czarną Drogę, odbijając w prawo z powrotem do Wejherowa. Byłem ciekaw samopoczucia szczególnie w końcowej fazie treningu, gdyż w nogach czułem sobotnie dwójki i cały miesiąc, który lekki nie był...
Od początku biegło się... dziwnie, HR było bardzo niskie i myślałem nawet, że znów pulsometr dał znać o sobie, ale nie było skoków HR, więc spokojnie dreptałem w okolicy 5'/km. Pierwszą piątkę przebiegłem w 24:35 na HRavg=139... dziwnie nisko, ale cóż. Kolejna piątka była nie co szybsza, 23:18 HRavg=137... Trzecia piątka była... jeszcze szybsza a samopoczucie idealne. 22:58, HRavg=141. Noga kręciła się, jak nigdy, ale to dopiero połowa dystansu. Przede mną było jeszcze 15km biegu.
Na 20km zameldowałem się po 1 godzinie, 33 minutach i 25 sekundach, czyli kolejną piątkę przebiegłem w 22:35, średni puls = 142.
Do końca treningu zostało tylko 10km, z których pierwsze 5 przebiegłem po 4'27/km a ostatnie po 4'28/km. Cały trening zajął mi 2 godziny, 18 minut i 16 sekund. Średnie tętno wyniosło 141...
Cały tydzień zamknąłem z liczbą 168km i (odpukać) czuję się dalej bardzo dobrze i biega mi się o dziwo coraz lepiej :) Mam nadzieję, że utrzymam takie samopoczucie w kolejnym miesiącu, chociaż może być ciężko, gdyż od 1 września wracam do pracy i wiadomo... nie będzie czasu na porządny trening, odpowiedniej regeneracji i wypoczynku.

...WALKA TRWA!

Mój profil na FACEBOOKU

Twój osobisty trener...

Szukasz pomocy w sprawach treningu biegowego?
Nie wiesz, jak zacząć, jak poprawić swoje rekordy życiowe, każdy trening staje się monotonny, nudny a czasy w kolejnych zawodach nie poprawiają się?

Może jesteś początkującym biegaczem i nie wiesz od czego zacząć?

Dobrze trafiłeś!
Napisz do mnie

TEST BIEGOWY

Jeżeli nie wiesz jak trenować, natłok informacji o strefach HR, HRmax, HRR, VO2max itp powoduje u Ciebie ból i zawroty głowy a sport tester wciąż piszczy i świeci podając co chwilę sprzeczne informacje, pomyśl nad wykonaniem profesjonalnego TESTU BIEGOWEGO mającego na celu dokładne wyznaczenie "zakresów treningowych" w oparciu o pomiar zakwaszenia i tętna.

Jestem do dyspozycji i czekam na kontakt!
z nimi współpracuję...