niedziela, 23 października 2011

postheadericon kontrowersyjny temat...

Wracając z pracy tradycyjnie czytałem poranny numer Metra, czyli GW w wersji short. Zaciekawił mnie krótki artykuł pt. "Perquis pozywa Tomaszewskiego"... w którym "polski" [...] obrońca został "obrażony" przez byłego bramkarza reprezentacji Polski Jana Tomaszewskiego.
Lepiej będzie, jak zacytuję kilka zdań z tego artykułu, by lepiej oddać sens i sedno wypowiedzi Tomaszewskiego, który nazwał Perquisa "futbolowym francuskim śmieciem"...

"Jakiś śmieć francuski, taki śmieć futbolowy, który u siebie się nie załapał gra u nas - mówił przed miesiącem w Toruniu na spotkaniu przedwyborczym były bramkarz reprezentacji."
 [...] Tomaszewski podchodzi do pozwu (Perquis pozwał Tomaszewskiego do sądu) spokojnie i podtrzymuje swoją wypowiedź.
"Ten Francuz, który jest podobno Polakiem, pozywa mnie? Ma do tego prawo, ale ja też mam prawo tak o nim mówić. Nazywam go futbolowym  śmieciem z trzech powodów. Po pierwsze, bo nie chcę, żeby zabierał miejsce w reprezentacji Borysiukom, Wilkom, Kiełbom, chłopcom, których my wychowaliśmy. Po drugie, mówię to jako wybitny reprezentant Polski. Nie chcę, żeby tacy ludzie, którzy grali w młodzieżowych reprezentacjach Francji czy Niemiec, jak Polanski, profanowali dziś koszulkę z białym orłem, którą nosiłem ja i moi koledzy i w której zdobywaliśmy medale mistrzostw świata i olimpiady. Po trzecie twierdzę, że wszyscy piłkarza - ja uważam, że nie tylko piłkarze, ale koszykarze, siatkarze, lekkoatleci i inni... - grają u nas z powodu frustracji, bo nie załapali się do kadry Francji albo Niemiec - tłumaczy Tomaszewski".
Może nazwanie "śmieciem" na pewno, nazwanie "śmieciem" jest zbyt hardcorove, ale rozumiem Jana Tomaszewskiego. Takich przykładów, gdzie obywatelstwo polskie zostaje w trybie speed reprezentantom innych krajów jest multum. Zazwyczaj tacy sportowcy chwilę pograją u nas i ewakuują się dalej, gdzie lepiej mając głęboko w poważaniu to, że nadano im obywatelstwo polskie... Olisadebe? To normalna rzecz na całym świecie, szczególnie w międzynarodowej LA gdzie widzimy ciemnoskórych Norwegów, katarskich Kenijczyków, czy "polskiego" Etiopczyka- no tak, ale on przecież bije rekordy Polski
Może tu jest zielone światełko, żebyśmy byli potęgą w światowym sporcie? Może trzeba ściągnąć z Kenii setkę biegaczy, którzy śmigają maraton w 2:06 i dychę w 26' a od razu w starych tabelach PZLA zawisną nowe rekordy. Tak samo w tenisie stołowym "made in China" ... 
 ... Dziwi mnie to niesamowicie. W którymś z numerów "Biegania" był dłuższy wywiad na ten temat. Przepraszam bardzo, ale jak przeczytałem, jaką pomoc w postaci środków mieszkaniowych i finansowych dostał ten biegacz to pytam się... "gdzie jest sprawiedliwość w polskim kraju?" ... ilu młodych ludzi z wyższym wykształceniem po studiach, ciuła grosze i żyje z dnia na dzień wynajmując mieszkania i żyjąc ledwie do pierwszego....  ? Może to nie jest tak, że u nas każdy ma lepiej niż Polacy? Może to taki kraj? W każdym razie dziwi mnie to i ciężko mi to zrozumieć.
Pewnie teraz dostanę maile z różnymi epitetami :) ale cóż... mamy demokrację i "niby" wolność słowa...

Art.19 Powszechnej Deklaracji Ludzkich Praw ONZ:
"Każdy człowiek ma prawo do wolności wyrażania własnej opinii bez jakiejkolwiek ingerencji...."
Art.13 Konstytucji RP:
"Rzeczpospolita zapewnia wolność prasy i innych środków społecznego przekazu"
Art. 54 pkt 1 Konstytucji RP:
"Zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania informacji"


Tak mi się wzięło na rozmyślania zupełnie na inne niż biegowe tematy ;)

Mój profil na FACEBOOKU

Twój osobisty trener...

Szukasz pomocy w sprawach treningu biegowego?
Nie wiesz, jak zacząć, jak poprawić swoje rekordy życiowe, każdy trening staje się monotonny, nudny a czasy w kolejnych zawodach nie poprawiają się?

Może jesteś początkującym biegaczem i nie wiesz od czego zacząć?

Dobrze trafiłeś!
Napisz do mnie

TEST BIEGOWY

Jeżeli nie wiesz jak trenować, natłok informacji o strefach HR, HRmax, HRR, VO2max itp powoduje u Ciebie ból i zawroty głowy a sport tester wciąż piszczy i świeci podając co chwilę sprzeczne informacje, pomyśl nad wykonaniem profesjonalnego TESTU BIEGOWEGO mającego na celu dokładne wyznaczenie "zakresów treningowych" w oparciu o pomiar zakwaszenia i tętna.

Jestem do dyspozycji i czekam na kontakt!
z nimi współpracuję...