wtorek, 15 czerwca 2010

postheadericon CROSS

Po wczorajszym wybieganiu z rytmami dziś w planie był mój ulubiony środek treningowy, czyli CROSS. 5 pętli po 2,2km, biegane jednak w drugą stronę, niż zimą... byłem ciekaw, jak jest ciężej i ciężej było dziś. Zaplanowałem mocne bieganie, w środkowych widełkach II zakresu, jednakże trasa lekko zweryfikowała wcześniejsze założenia. Biegało się dobrze, ale czułem że na podbiegu to nie jest to, nie ma się co dziwić, bo już bardzo dawno nie robiłem podbiegów, ale jakoś dałem radę.
Po rozgrzewce rozpocząłem trening, 
1 pętla: 8:55, HRavg 173
2. pętla: 9:05, HRavg 180
3. pętla: 9:02, HRavg 181
4. pętla: 9:00, HRavg 181
5. pętla: 9:04, HRavg 181

całość zajęła mi 45 minut i 6 sekund po ~4:06/km na HRavg 179, czyli jak na pierwszy tego typu trening po dłuższym czasie całkiem nieźle. Zakwaszenie wyniosło równiutkie 3 mmol/l, więc i tu było OK. Jutro jakaś szesnacha i rytmy, czwartek PUMA, piątek CROSS, sobota = robota, niedziela 16km + rytmy. Takim cyklem pociągnę jeszcze jeden tydzień i wejdę w siłę i ciągłe :) Będzie się działo :) 


Mój profil na FACEBOOKU

Twój osobisty trener...

Szukasz pomocy w sprawach treningu biegowego?
Nie wiesz, jak zacząć, jak poprawić swoje rekordy życiowe, każdy trening staje się monotonny, nudny a czasy w kolejnych zawodach nie poprawiają się?

Może jesteś początkującym biegaczem i nie wiesz od czego zacząć?

Dobrze trafiłeś!
Napisz do mnie

TEST BIEGOWY

Jeżeli nie wiesz jak trenować, natłok informacji o strefach HR, HRmax, HRR, VO2max itp powoduje u Ciebie ból i zawroty głowy a sport tester wciąż piszczy i świeci podając co chwilę sprzeczne informacje, pomyśl nad wykonaniem profesjonalnego TESTU BIEGOWEGO mającego na celu dokładne wyznaczenie "zakresów treningowych" w oparciu o pomiar zakwaszenia i tętna.

Jestem do dyspozycji i czekam na kontakt!
z nimi współpracuję...